SLOUPEK: Ty předsudky…

  •  

Prožila jsem story podobnou té z proslulého filmu Ďábel nosí Pradu. Znáte, že? Anne Hathaway nastoupí na místo asistentky šéfredaktorky módního časopisu Runway v podání Meryl Streep. A postupně začne nahlížet na módu, kterou do té doby opovrhovala, jinak.

Tak trochu jsem taky opovrhovala a přiznávám, že se i vysmívala. Ženám, které podstupují omlazující zákroky a plastické operace. Že jsou to vyretušované Barbíny bez ducha a zcela jistě i nepříliš chytré. Vždyť přece přírodní krása se nedá napodobit.

Předsudky jsou zapeklitá věc, ale i proto se člověk celý život učí. Tentokrát já: pokoře a respektu. K schopnostem plastických chirurgů a k umění estetické medicíny.

Oči mi otevřela až Blanka Vraspírová. Tahle drobná blondýnka je uznávanou kapacitou ve svém oboru. Prostě mi řekla: Přijďte se podívat na operační sál. A tam mi ukázala, že omlazující i chirurgické zákroky nejsou velmi často jen splněním přání a lepším pocitu ze sebe sama, ale prostě, že jde i o zdraví. A že plastická chirurgie je neskutečná dřina. A že být lékařem je celoživotní běh na dlouhé trati sebevzdělávání, zdokonalování a stíhání nejmodernějších trendů.

Omlouvám se za předsudky, smekám a možná nějaké to omlazeníčko prubnu 🙂

 

Rozhovor s Blankou Vraspírovou, video a fotogalerii z operací přineseme zítra.


  •  

Napište první komentář

Přidat komentář

Váš e-mail nebude zobrazen veřejně.


*