Slovan kvůli koronaviru přišel o sponzora

ilustr. foto
  •  

Tajemný sponzor ústeckého hokejového Slovanu kvůli pandemii koronaviru couvl. Místo návratu na špičku Chance ligy je možné, že Slovanu hrozí sestup do 2. ligy.

„Měli jsme domluvených řadu zajímavých hokejistů, taková kategorie hráčů tu tři roky nebyla. Všechno, co bylo na dobré cestě, se sesypalo, všechno padá. Sponzor uvedl, že z důvodu pandemie spolupráci přehodnotil a odstupuje od toho,“ řekl pro web Slovanu jednatel Jiří Zdvořáček, který pro klub pracuje v demisi.

Sponzor měl vstoupit do Slovanu a zajistit navýšení rozpočtu na 20 milionů korun. „Minulý rok jsme měli 14,5 milionu a v klubu jsme se shodli, že to je neudržitelný rozpočet, že se s tím nedá hrát důstojná role v 1. lize,“ pokračuje Jiří Zdvořáček a dodává: „Dohodli jsme se, podepsali smlouvy, se sportovním manažerem Tomášem Marešem jsme začali připravovat sezonu, domlouvat hráče. A do toho přišla pandemie koronaviru.“

Sponzor se rozhodl, že z důvodu pandemie spolupráci přehodnotí a uplatní klauzuli o vyšší moci. „Netvrdí, že to je konečná, ale pro letošek ano.“

Pro Slovan je to velká komplikace. „Seznámím s tím majitele a uvidíme, jaký k tomu zaujmou postoj. Jestli mají v záloze někoho jiného, nebo půjde Slovan do 2. ligy,“ pokračuje v rozhovoru pro web Slovanu Jiří Zdvořáček.

Do 1. ligy se musí kluby přihlásit během května, do té doby budou ústečtí fanoušci v nejistotě, v jaké soutěži se klub nakonec objeví. „Problémy máme jako každý jiný. Nikdo neví, co bude. Rozhodně nepadlo to, že klub půjde do druhé ligy. Vše je úplně otevřené. Uděláme vše pro to, aby 1. liga v Ústí nad Labem zůstala,“ dodává trenér mládeže a 1% vlastník Slovanu Jan Čaloun s tím, že dopady odchodu klubu do druhé ligy by byly špatné pro hokej v Ústí nad Labem.


  •  

Napište první komentář

Přidat komentář

Váš e-mail nebude zobrazen veřejně.


*