Špatně parkujícím rovnou rozdávali pokuty

  •  

Špatně zaparkovaná auta na sídlištích jsou noční můrou všech hasičů. Proto v těchto dnech znovu kontrolují průjezdnost ústeckých sídlišť. Začalo se v lokalitě sídliště Všebořice, Bukov a Pod Holoměří. „Strážníci takto zaparkovaným vozidlům za stěrač již nedávali leták, upozorňující na přestupek, kterého se řidiči zaparkovaných vozidel svým protiprávním jednáním dopustili, ale rovnou výzvy o spáchaném přestupku,“ říká zástupce ředitele městské policie Jan Novotný s tím, že strážníci v této lokalitě zjistili bezmála tři stovky špatně zaparkovaných vozidel.

Aby hasičská technika mohla projet k případnému zásahu, musí mít volný jízdní pruh nejméně tři metry široký. „Nejedná se pouze o hasičskou techniku, ale i o vozidla zdravotní záchranné služby, která se do některých ulic ani nedostane a člověka, který potřebuje akutní lékařské ošetření, přenášejí zdravotníci na nosítkách zbytečně daleko,“ vysvětluje Novotný a dodává, že budou kontroly pokračovat.

V sobotu 11. listopadu 20:30 až 22:45 hodin na sídlištích Mojžíř, Neštěmice a Skalka. V sobotu 18. listopadu 20:30 až 22:45 hodin na sídlišti Krásné Březno a Vyhlídka, ve středu 22. listopadu 20:30 až 22:45 hodin na sídlišti Klíše a Střekov a 29. listopadu 20:30 až 22:45 hodin v nejhorších lokalitách, které byly vyhodnoceny během předchozího šetření průjezdnosti.

 


  •  

1 komentář z Špatně parkujícím rovnou rozdávali pokuty

  1. Díky páni hasiči, ale abyste přišli s relevantním návrhem kde a jak na sídlištích parkovat, to ne. Zrovna od vás měl jít na MmÚ podnět k řešení situace s parkováním. Určitě by to mělo větší váhu, než od obyvatel sídlišť. Kde nemáme parkovat víme všichni, ale nikdo nám neřekne, kde máme parkovat. Paradoxem je, že právě MmÚ odmítá situaci řešit a místo toho občany „jen“ pokutuje. Není to záměr magistrátu, či městského obvodu? Ano, ve Spartakiádní ubyla auta na sídlišti, ale místo toho se přenesl problém jinam. Nyní si již nebudete stěžovat, že neprojedete sídliště, když se do něj přes zaparkovaná vozidla jinde, na příjezdových cestách ani nedostanete. Ta auta nezmizí, jen se přemístí jinam. Gratuluji.
    A MP? Ta nemá ani koule na to, aby přijela rozdávat pokuty během dne. Zřejmě jsou tak zbabělí, že se chtějí vyhnout přímé konfrontaci se řidiči. Také skvělé. Jak se potom chtějí realizovat např. na Míráku, či ve vyloučených lokalitách? Potřebujeme ji vůbec? Nebo si snad myslí, že ve dne na sídlišti hořet nemůže a tudíž tam mohou řidiči beztrestně parkovat? A nebyla by užitečnější, pokud by apelovala v součinnosti právě s hasiči na MmÚ a městský obvod ohledně řešení situace a aby vedení města hledalo důvody, proč a jak by to mohlo jít a nehledalo důvody proč nová parkovací místa nerealizovat?
    A ještě by mě zajímalo, co udělali hasiči pro to, aby mohli sídlištěm projet, když dlouhodobě znají situaci? Pořídili si např. vozidla, která by vyhovovala situaci a k potencionálnímu požáru se dostala?

    • Hasiči tu nejsou od toho, aby zajišťovali parkování a radili lidem, kde parkovat mají – to je přeci jasné, někde, kde to je legální a to konce i v případě, že to je několik set metrů od domova.

Přidat komentář

Váš e-mail nebude zobrazen veřejně.


*