Spolchemie dnes: Moderní a udržitelná firma „za rohem“

Mezi řadu ekologicky přínosných projektů patří i rozvíjení možností využití vodíku vyráběného jako vedlejší produkt membránové elektrolýzy. V následujících letech by mohl být využíván nejen k bezemisnímu pohonu městských autobusů, ale také vlaků na regionálních tratích.
  •  

Pryč jsou doby, kdy chemický závod nedaleko města představoval pro své okolí hrozbu. Doba se změnila a ústecká SPOLCHEMIE – Spolek pro chemickou a hutní výrobu je i nadále nejen jedním z nejvýznamnějších regionálních zaměstnavatelů, ale mluví se o ní stále více jako o moderní a bezpečné společnosti s velkým potenciálem do budoucna.

Aktivity v posledních letech posunuly celou tuto moderní firmu ještě mnohem dál. S vědomím, jak je důležité chránit ovzduší, klima, přírodu i lidi, investuje do nejmodernějších technologií, hledá šetrná a úsporná řešení, vyvíjí produkty s minimálním dopadem na životní prostředí a stará se nejen o své zaměstnance, ale pomáhá také obyvatelům Ústí i celého regionu. Aktivity firmy v oblasti životního prostředí, bezpečnosti jak společnosti, tak vlastních zaměstnanců a ekonomické oblasti zastřešuje koncept Udržitelný rozvoj SPOLCHEMIE.

Miliardové investice putují do nových technologií, které splňují nejpřísnější standardy bezpečnosti a ochrany životního prostředí. Před pěti lety spuštěná nová membránová elektrolýza umožňuje nejen vyrábět bez použití rtuti, ale jejím vedlejším produktem je vodík, dnes často zmiňované bezemisní palivo. SPOLCHEMIE intenzivně spolupracuje s řadou firem a organizací na jeho dalším využití především v hromadné dopravě. Vodíkem ze SPOLCHEMIE poháněné autobusy či vlaky bychom již za několik let mohli potkat v našem městě nebo na regionálních železničních tratích.

Rozšíření bezemisních paliv zlepšuje ovzduší v regionu a snižuje závislost na fosilních palivech. V minulém roce firma navíc učinila další významný krok ke snížení své uhlíkové stopy – začala odebírat výhradně bezemisní elektrickou energii z českých jaderných elektráren.

Ve vztahu ke společnosti, svému okolí a regionu chce chemička být nadále dobrým, přínosným, důvěryhodným i bezpečným sousedem. Podporuje řadu veřejně prospěšných projektů a aktivit – ať již formou úspěšného minigrantového programu, nebo partnerstvími v dalších oblastech – např. ústecký půlmaraton, Ústecké Vánoce, Velikonoce či Ústecký food festival.

V oblasti bezpečnosti zaměstnanců firma vloni spustila program s názvem „… protože na zdraví záleží“, který posiluje bezpečnost pracovního prostředí i firemní bezpečnostní kulturu. Je zároveň integrální součástí nového moderního varovného systému obyvatelstva a velké investice putují i do dalších oblastí posilujících bezpečnost i připravenost – posledním příkladem je například moderní vybavení podnikové hasičské jednotky.

SPOLCHEMIE je celoevropsky významným výrobcem pryskyřic, hydroxidů a chlorové chemie. S jejími produkty se můžeme potkat na každém kroku – ať už jde o ochranné nátěry aut, barvy a laky na dřevo a kov, elektroniku, nebo léky. Současným i potenciálním zaměstnancům nabízí stabilitu a široké možnosti osobního i profesního rozvoje.


  •  

Napište první komentář

Přidat komentář

Váš e-mail nebude zobrazen veřejně.


*