Spolchemie je generálním partnerem Ústeckých Vánoc

  •  

Hlavním partnerem letošních Ústeckých Vánoc je letos Spolchemie – Spolek pro chemickou a hutní výrobu. Kvůli pokračujícímu výjimečnému nouzovému stavu ohledně epidemie Covid-19  jsou ale samozřejmě letošní vánoční trhy jiné, než byly doposud a konají se za přísných bezpečnostních a hygienických opatření.

Na partnerství se dohodli ústecký primátor Petr Nedvědický a generální ředitel Spolchemie Daniel Tamchyna a předseda představenstva Pavel Jiroušek, kteří také podepsali příslušnou smlouvu o spolupráci. “Současná doba je extrémně náročná pro všechny a doléhá samozřejmě i na naše děti. Věříme, že udržení tradičních vánočních slavností, byť v omezené podobě, je velmi důležitým gestem. Vzkazem o tom, že i v těžké době umíme držet při sobě jako jednotlivé rodiny i občané našeho města,” popsal důvody partnerství Spolchemie s magistrátem ředitel firmy Daniel Tamchyna.

„Jsem velice rád, že se i letos přes všechna opatření podařilo uspořádat tradiční Ústecké Vánoce. V této těžké době je partnerství se Spolchemií ještě cennější než dříve. Doufám, že si návštěvníci celou akci náležitě užijí, letos si to všichni opravdu zaslouží,“ poznamenal primátor Petr Nedvědický.

Děti s rodinami bohužel letos přišly o tradiční společné rozsvícení vánočního stromu na konci listopadu, které by znamenalo zvýšené riziko koncentrace osob.  V dalších dnech pak bude strom rozsvícen již tradičně společně s veřejným osvětlením.

Opatření se dotýkají i prodeje. Prodejní stánky umístěné na Lidickém náměstí mají rozestupy čtyři metry, na dvoumetrové rozestupy kupujících i návštěvníků dohlíží městští strážníci a pořadatelská služba. Stánky s občerstvením mají podmínku, že je možné si například svařák nebo klobásu, odnést v obalu domů.

Když se pravidla změní, stánky budou dodatečně osazeny stoly ke konzumaci na stání. V případě uvolnění zákazu konzumace nápojů, budou tak podávány pouze do jednorázových obalů anebo do hrnků, které si sám návštěvník donese.

Kulturní program je připraven podle původního návrhu, ale za současných opatření nemůže být prezentován. V případě uvolnění zákazu zpěvu, kulturních akcí nebo při udělení výjimky na vánoční trhy se ale program opět může operativně a ihned rozjet. Vánoční atmosféru zatím nicméně do té doby nahradí pouze reprodukované hudba či hudba bez zpěvu.

Program a aktuální informace jsou zveřejňovány na webu www.usteckevanoce.cz a mohou se měnit dle aktuálních opatření.


  •  

Napište první komentář

Přidat komentář

Váš e-mail nebude zobrazen veřejně.


*