Společná hlídka dětí a strážníků

  •  

Společná hlídka strážníků městské policie a dětí ze ZŠ Anežky České se uskutečnila v rámci Evropského týdne mobility.

Úkolem společné hlídky na stanovišti v Hrnčířské ulici byla kontrola oprávněnosti vjezdu vozidel do centra města a monitorování správného přecházení na přechodech pro chodce v centru města. Každý kontrolovaný řidič a chodec obdržel od dětí reflexní ochranné prvky.

„ Akcí učíme děti, jak být bezpečným účastníkem běžného silničního provozu, jak se chovat při přecházení a předejít tak úrazům. Výchovou dětí docílíme snad i to, že jako budoucí řidiči budou respektovat dopravní značky.  Kontrola oprávněnosti vjezdu do centra města byla jasným příkladem toho, že neuposlechnutí zákazu vjezdu může způsobit problém, ale také trest ve formě pokuty.“ Odměněny byly i samotné děti, a to návštěvou operačního střediska městské policie. Zde si mohly prohlédnout dohlížecí kamerový systém, podebatovat se strážníky a zkusit si ovládat kamery. Evropský týden mobility se v Ústí nad Labem koná v rámci projektu „ZDRAVÉ MĚSTO –  Ústí nad Labem,“ řekl Jiří Madar, náměstek primátorky, pod jehož záštitou se celý Evropský týden mobility v Ústí nad Labem koná.

Evropský týden mobility se snaží ovlivnit mobilitu a městskou dopravu, stejně jako zlepšit zdraví a kvalitu života občanů.


  •  

Napište první komentář

Přidat komentář

Váš e-mail nebude zobrazen veřejně.


*