Spor o Mariánský most soud opět nerozhodl

  •  

Krajský soud pokračuje v hlavním líčení ve sporu mezi městem Ústí nad Labem a firmou Hutní montáže kvůli doplatku za stavbu Mariánského mostu. Loni okresní soud rozhodl, že město má doplatit necelých 79 milionu korun, Ústí nad Labem se proti tomu odvolalo.

Soudce při líčení na konci října vyslechnul svědky ze společnosti CityPlan, která se městu dělala o technického poradce při přípravě a stavbě mostu. Podle Jana Komínka z firmy CityPlan po dobu jejich účasti na výstavbě ke změně technického řešení nedošlo. Jeho kolega Jiří Landa potvrdil, že jejich firma nemohla odsouhlasit navýšení ceny.

Soudní spor vede město Ústí nad Labem se stavitelem Mariánského mostu, Hutními montážemi Ostrava už více než dvacet let. Podle soudce by bylo nejlepším řešením, aby se město s firmou dohodlo na mimosoudním vyrovnání, po několika pokusech se tak zatím nestalo.

Společnost Hutní montáže městu v červnu navrhla mimosoudní vyrovnání 300 milionů, to zastupitelé odmítli. Firma Hutní montáže navíc předala pohledávku společnosti Witkowitz VHM a vyměnilo právníka, nově je v kauze stupuje Tomáš Sokol. Soud vleklý spor opět odročil. Mariánský most byl otevřen 30. července 1998 a stál 750 milionů korun.


  •  

Napište první komentář

Přidat komentář

Váš e-mail nebude zobrazen veřejně.


*