Srdíčka zdobí atrium ústecké nemocnice

  •  

Děti z Klokánku a čtyř ústeckých škol se zúčastnily projektu Srdce pro zdravotníky. Srdíčka, která děti vytvořila, teď zdobí atrium ústecké Masarykovy nemocnice v Ústí nad Labem. S instalací výstavy pomohli dobrovolníci z Dobrovolnického centra.

„Projekt vznikl jako podpora zdravotníkům a poděkování za jejich práci. K naší základní škole se připojily děti ze ZŠ Vojnovičova, ZŠ Anežky České a ZŠ a MŠ Jitřní v Brné. Celkem děti vytvořily asi 800 srdcí, z nichž část je v ústeckých trolejbusech a autobusech, a ty velkoformátové zdobí atrium ústecké nemocnice,“ uvedla ředitelka ZŠ Neštěmická Marie Čápová.

Krásnými výrobky pak k výzdobě atria v ústecké Masarykově nemocnici přispěly i děti z ústeckého Klokánku. „Tak jako všichni, i Klokánek prožívá nelehké časy. Tetám přibyl nelehký úkol, učit se denně s dětmi a plnit školní úlohy. A také udržovat dobrou náladu a smysluplně využít čas, kdy by byly děti ve škole či školce. V rámci jednoho našeho společného sezení byla dětem vysvětlována situace, kdo pracuje a pomáhá, aby tento vir od nás odešel. Děti samozřejmě nejvíce vnímají práci lékařů, doktorů, sester a blikajících sanitek. A tak vznikl nápad, že jim namalujeme obrázky, uděláme nějaký výrobek, ať vědí, že na ně myslíme. Celá věc se podařila a věříme, že všem, kterým byla určena, udělala alespoň malou radost a potěšila v této těžké době, případně jim do srdíčka poslala trochu té síly do dalších dnů,“ uvedl ředitel Klokánku Ústí nad Labem Jiří Sedláček.

Že umějí dary a pozitivní energii rozdávat i zdravotníci pak dokázal kolektiv odběrového centra z ústecké Masarykovy nemocnice, který uspořádal sbírku pro maminky s dětmi z Domova pro seniory a Azylového domu pro matky s dětmi na Severní Terase. „Dětem jsme původně chtěli předat sladkosti na Velikonoce, ale časem se nám sbírka pěkně rozrostla, takže jsme maminkám s dětmi předali také krabice plné oblečení, bot, plen a dalších věcí,“ uvedla za kolektiv odběrového centra Marcela Nováková.


  •  

Napište první komentář

Přidat komentář

Váš e-mail nebude zobrazen veřejně.


*