Strážníci nepomáhají jen lidem, ale i zvířatům

  •  

Mezi  výčet činností městských strážníků nepatří  pouze dohled nad veřejným pořádkem, ale i pomoc občanům v nouzi a v neposlední řadě i pomoc zvířatům, které se dostali do potíží a hrozí jim zranění nebo uhynutí.

Na tísňovou linku městské policie se často obrací oznamovatelé, kteří operátorovi nahlásí, že někde viděli  ptáka nebo zvíře, které je buď zraněné, nebo v situaci, kdy se bez cizí pomoci není schopné dostat na svobodu.

„Mezi takové případy nejčastěji patří v plotech zaklíněné srny nebo psi, kteří spadnou do různých výkopů nebo kanálů. Ale najdou se i případy, kdy strážníci odchytí exotické hady, kteří buď svému majiteli utečou, nebo se ho  majitel sám zbaví,“ popisuje Jan Novotný, zástupce ředitele ústecké Městské policie.

Poslední případ se stal na konci minulého týdne, kdy strážníci umísťovali do útulku pro opuštěná zvířata užovku červenou.

„Nejvíce odchytů provádějí strážníci především v období  Vánoc, kdy jako dárek poslouží neuváženě zakoupené zvíře, které se po čase stane nepohodlným a lidé se ho zbaví tím, že ho vyhodí na ulici,“ dodává Novotný.


  •  

Napište první komentář

Přidat komentář

Váš e-mail nebude zobrazen veřejně.


*