Strážný dub na Kabátě získal třetí místo

  •  

Třetím nejkrásnějším stromem roku 2017 se stal ústecký Strážný dub na Kabátě. Dub se pyšní 7 694 hlasy získaných v anketě Strom roku 2017.

„Samozřejmě děkuji všem, kteří se zapojili do soutěže. Bylo vás opět hodně a těší mě, že jste se spojili. Máme obrovskou radost ze třetího místa a na dub jsme pyšní stejně tak jako na loňské stříbrné břestovce,“ řekla primátorka města Věra Nechybová.

Vítězem 16. ročníku ankety se stal 230 let starý ořešák z Kvasic ze Zlínského kraje, který obdržel více než 10 tisíc hlasů. Druhé místo obsadila lípa U Obrázku z Tvrdonic s 8,5 tisíci hlasy. Celkový počet hlasů v anketě dosáhl více než 40 tisíc.

Vyhlášení výsledků proběhlo v rámci mezinárodního filmového festivalu EKOFILM, který se letos zaměřuje na téma ovzduší, jehož kvalitu stromy pozitivně ovlivňují. Výsledky ankety jsou dostupné na webu stromroku.cz.

Anketa Strom roku je charitativním projektem, a proto bylo hlasování zpoplatněné. Jednotlivé finálové stromy bylo možné podpořit zasláním dárcovských SMS nebo koupí hlasovacích archů. Letošní výtěžek je více než 128 tisíc korun a rozdělí se mezi dvanáct finalistů podle toho, kolik se pro každý strom podařilo nasbírat. Navrhovatelé pak finance použijí k péči o stromy, úpravě jejich okolí nebo výsadbě nových stromů.

 


  •  

Napište první komentář

Přidat komentář

Váš e-mail nebude zobrazen veřejně.


*