Střední škola AGC a.s. hostila „vzdělávací autobus“

  •  

Existují organizace, které se zabývají školeními pro učitele, pro žáky a studenty. Ukazují moderní technologie a jejich zařazení do výuky. Jednou z těchto organizací je EDUteam, provozující projektEDUbus – mobilní polytechnickou laboratoř pro školy. Sami ho označují za: ojedinělý vzdělávací projekt, který umožňuje popularizaci polytechnických oborů pomocí aktivizujících výukových metod, moderních technologií a atraktivního prostředí. A my dodáváme, že zcela právem.

V rámci podpůrného projektu EDUgrant dorazil EDUbus i do naší školy a pracovníci agentury prezentovali pro žáky i učitele celou řadu technických pomůcek a postupů, které jsou vhodné pro moderní výuku ve 21. století. Protože celou řadu nabízených aktivit a pomůcek ve škole již máme (například senzory PASCO, 3D tiskárna, …), bylo po dohodě s metodikem a lektorem projektu, panem Davidem Bílkem, dohodnuto, že se žákům a učitelům představí něco, s čím ve škole velké zkušenosti nemáme. Zejména šlo o ukázky tzv. rozšířené reality (augmented reality, AR) a virtulální reality (virtual reality, VR).

Vzhledem k omezené kapacitě autobusu byli žáci rozděleni během dopoledne do 3 skupin. Každá prezentace probíhala zhruba jednu vyučovací hodinu. Dohromady se akce zúčastnilo cca 45 žáků maturitního oboru informační technologie a učebního oboru elektrikář.

Na začátku každé prezentace proběhlo krátké seznámení s historií a východisky rozšířené a virtuální reality. Ve stručnosti pro neznalé – rozšířená realita znamená, že jsou digitální objekty promítány do reálného světa, virtuální realita je digitálně vytvořená celá.

Po sérii tří prezentací pro žáky následovaly ukázky pro 10 našich pedagogů… a jejich nadšení bylo stejné. Jako další ukázku jsme s EDUbusem dohodli experiment s alternativním zdrojem energie – s tzv. vodíkovým článkem.


  •  

Napište první komentář

Přidat komentář

Váš e-mail nebude zobrazen veřejně.


*