Střední škola AGC drží nejnovější trendy

  •  

V současné době se střední školy připravují na přijímací řízení pro nábor nových žáků pro školní rok 2022/2023. Zeptali jsme se ředitele školy Tomáše Holomka, co všechno připravují, a nejenom pro nové žáky.

„Přijímací řízení je pro všechny školy důležité období, protože nábor nových žáků je součástí tvorby dlouhodobé historie, ovlivňuje vnímání školy jako takové veřejností a názor či postoj žáků má na toto vnímání zásadní dopad. Našim žákům se vždy snažíme nabízet ten nejlepší servis a začínat musíme již u uchazečů. Ve dnech otevřených dveří si každý mohl osobně prohlédnout celou školu, nahlédnout do učeben a zeptat se našich pedagogických pracovníků na cokoliv. Součástí osobní návštěvy bylo i vyplnění přihlášky na tzv. výukový den a tím vlastně většině současných uchazečů začíná společná cesta s naší školou. Pro všechny zájemce jsme připravili speciální program a možnost zúčastnit se vyučování pod vedením zkušených pedagogických pracovníků. Chceme, aby si všichni mohli vyzkoušet, jak se na střední škole vzdělává, ale není třeba se ničeho obávat. Hlavní činnost se totiž v tomto případě odvíjí od badatelsky orientované výuky a praktických ukázek výstupů. Chceme, aby první delší pobyt v naší škole byl pro mladé školáčky zábavou a zároveň si odnesli i něco nového.

Pro ty starší jsme připravili třítýdenní odbornou stáž v Budapešti. Patnáctičlenná výprava odjíždí již tuto neděli.  Žáci druhého ročníku oboru Mechanik elektrotechnik vstoupili do stipendijního programu, připravují se na budoucí profesi u vybraných firem, a pokud dovolí mezinárodní situace, rádi bychom vyslali ještě tento rok skupinu mladých robotiků na odbornou stáž do Belgie.  Postupně vyměňujeme starší počítače za nové notebooky, renovujeme učebny a dílenské prostory a v tomto roce máme v plánu vybudovat zcela novou odbornou učebnu IoT (tzv. internet věcí), která bude sledovat trendy průmyslu 4.0.

A nový trend se nevymyká ani těm nejstarším, maturujícím žákům. Protože jsme akreditovaným střediskem certifikace ECDL, připojili jsme se k pokusnému ověřování MŠMT pro uznávání mezinárodních certifikačních standardů ICT v rámci profilové části maturitní zkoušky. První zájemci mají již v tuto chvíli jednu odbornou maturitní zkoušku splněnou a my zase víme, že problematiku ICT skutečně ovládají,“ doplňuje Tomáš Holomek.


  •  

Napište první komentář

Přidat komentář

Váš e-mail nebude zobrazen veřejně.


*