Střekov opět zaplavila voda

  •  

Přívaly vody dál trápí obyvatele Střekova. Silný déšť v noci na čtvrtek opět vyplavil přízemí nejníže položených domů na Střekovském nábřeží. Město v ulici ještě v noci zajistilo úklid.

Lidem v postižených domech nejvíce vadí, že se k nim dostala voda kanalizací a přinesla splašky a fekálie. Na pokyn primátorky Věry Nechybové přijela úklidová četa do ulice ve tři hodiny ráno. Byla vyčištěna vozovka, chodníky a přilehlé plochy. Připravena je i další pomoc podle potřeb obyvatel domů.

„Město nechá preventivně pročistit kanalizační vpusti v úseku mezi ulicemi Sukova a Třebízského a navazujících komunikací na Železničářskou ulici. Podle meteorologické předpovědi je předpověď dalších vydatných srážek v příštích dnech na 70%. Odbor dopravy a majetku proto vyšle do lokality svého pracovníka, který bude monitorovat, jak kanalizační síť přívalovou vodu přijímá,“ popisuje mluvčí magistrátu Romana Macová.

Vedení města bude v pátek jednat se zástupci Severočeských kanalizací a vodovodů o řešení problému. Současné uspořádání kanalizace a odtokových výustí přes protipovodňovou stěnu je stejné již pět let, voda z přívalových dešťů však trápí lidi v ulici až poslední tři týdny.


  •  

Napište první komentář

Přidat komentář

Váš e-mail nebude zobrazen veřejně.


*