Střekovští zastupitelé radní nedovolili

  •  

O všech důležitých věcech městského obvodu Střekov musí nyní rozhodovat zastupitelé.

Na své zasedání se jim nepodařilo dovolit radu obvodu a počet radních je pod zákonným minimem. Do rady zastupitelé navrhli pouze Jana Kolmana, ale ten získal jen pět hlasů. Radnice má jen starostu a místostarostu. A to nestačí.

Zastupitelé ani nesouhlasili s tím, že by část kompetenci nekompletní rady přešla na starostu Miroslava Štráchala. O všem tedy musí rozhodovat jen zastupitelé. Štráchal uvedl, že je bude svolávat podle potřeby. „Doufám, že kolegové změní názor,“ uvedl. Podle něho nebude takové fungování radnice lehké.

Zastupitel Jiří Železný uvedl, že není možné dát starostovi takové kompetence. Poukázal na to, že odcházejí zaměstnanci z radnice a starosta by tak měl nejen svoji pravomoc, ale byl zároveň i radou a také tajemníkem, protože toho Střekov nemá.

Rada se na Střekově rozpadla před měsícem, kdy v ní zůstal jen starosta a zastupitelé zvolili novým místostarostou Viktora Malinkoviče. Starosta Štráchal řekl, že se budou snažit dále vést jednání, která by umožnila radu doplnit. Podle něho je nutné počkat na zasedání orgánů některých stran, které mají na Střekově své zastupitele.


  •  

Napište první komentář

Přidat komentář

Váš e-mail nebude zobrazen veřejně.


*