Strojaři se utkali v AutoCADu a Inventoru

  •  

Na ústecké průmyslovce se poslední únorový den sešli strojaři z celého kraje. Konal se již šestý ročník krajského kola soutěže v 2D dokumentaci – AutoCAD a 3D modelování – Inventor na počítačích.

„Soutěže se zúčastnila družstva žáků a jejich pedagogických doprovodů ze všech průmyslových škol kraje, které mají ve svém portfoliu Strojírenské obory vzdělávání,“ říká ředitel pořádající průmyslovky Jaroslav Mareš.

Soutěž zahájil náměstek hejtmana Petr Šmíd, který zdůraznil potřebnost těchto oborů pro uplatnění v praxi a spolupráci s firmami v současné době. Slavnostního zahájení se kromě zástupce zřizovatele zúčastnili zástupci fakult UJEP, jednotlivých sponzorů a předseda školské rady.

První dvě místa v 2D dokumentaci – AutoCad obsadili studenti SPŠ Ústí nad Labem, třetí se umístil student SPŠ TOS Varnsdorf. V 3D modelování Inventor se na prvním místě umístil student SPŠ Ústí nad Labem, druhý se umístil student ze SPŠ a VOŠ Chomutov a třetí skončil student z mostecké SPŠ a SOŠ gastronomie a služeb, Jana Palacha. Celá soutěž je velmi dobrým krokem a příspěvkem k rozvoji technického vzdělávání v Ústeckém kraji.

„Velké poděkování za zorganizování celé akce patří kolegům Martinu Kynclovi a Blance Urbánkové a našim sponzorům a partnerům, kteří věnovali do soutěže hodnotné ceny a pomohli zabezpečit celou soutěž. Všichni zúčastnění žáci prokázali dobré znalosti v obou kategoriích,“ dodává Jaroslav Mareš.


  •  

Napište první komentář

Přidat komentář

Váš e-mail nebude zobrazen veřejně.


*