Studenti se stěhují do nové nejdražší budovy v kampusu

  •  

Historicky největší stavba ústecké univerzity, Centrum přírodovědných a technických oborů, byla dokončena.

Úspěšným závěrečným kolaudačním řízením prošla nová budova univerzitního kampusu – CPTO. Výstavba tohoto objektu univerzity získala finanční podporu z MŠMT v roce 2011 a od té doby si prošla mnoha nelehkými situacemi, se kterými se musela vypořádat. Samotná výstavba byla zahájena v polovině roku 2018.

„V prvé řadě je třeba říci, že bez podpory ze strany MŠMT by se tato investice vůbec neodehrála, v průběhu realizace stavby nám několikrát pomohlo v řadě krušných okamžiků. Velké poděkování tak patří především pracovníkům ministerstva školství za jejich vstřícnost a ochotu, zvláště pak celému vedení, ministru Plagovi a jeho náměstkyním a náměstkům,“ vyjadřuje díky rektor UJEP Martin Balej.

Centrum přírodovědných a technických oborů je nejsložitější a nejdražší stavbou, která byla doposud v univerzitním kampusu zbudována. Spojuje dohromady nejen dvě fakulty, přírodovědeckou a životního prostředí, ale také nabízí moderní sdílené laboratoře (chemie, biologie, pedologie, ekotoxikologie, fyziky, nanotechnologií a geografie) či novou menzu.

Její výstavba, včetně vybavení nábytkem, se vyšplhala k 750 milionům korun, přístrojové vybavení z prostředků projektů EU bylo pořízeno za dalších 250 milionů korun. Bezmála 1 miliarda korun stojí tedy za současným univerzitním „klenotem“ – nejmodernějším vzdělávacím a vědeckým pracovištěm ve špičkové kvalitě.

V následujících letních měsících nastane rozsáhlý proces stěhování. Přesouvat se bude přírodovědecká fakulta z objektu v ulici České mládeže a fakulta životního prostředí z objektu na Králově výšině. Nový semestr už pracovníci i studenti těchto dvou fakult zahájí v novém.

Nová budova CPTO v Kampusu UJEP je benefitem nejen pro samotnou univerzitu, ale také pro okolní sousedy. Stovka nových parkovacích míst, které jsou přímo součástí budovy, a dalších 130 v jejím bezprostředním okolí uvolní parkovací kapacitu v okolí kampusu. „Děkujeme jim za trpělivost, i pro následující další 2 roky. V souvislosti s výstavbou kampusu již dlouhodobě snášejí nepohodlí související s hlučností, zvýšenou prašností i občasným omezením na komunikacích. To bude ještě do roku 2022 pokračovat, neboť byla aktuálně v sousedství CPTO zahájena další nová výstavba pro fakultu strojního inženýrství,“ dodává rektor UJEP.


  •  

Napište první komentář

Přidat komentář

Váš e-mail nebude zobrazen veřejně.


*