Studenti učí mladé lidi jak na agresi

Student. Foto: UJEP
  •  

Jak reagovat na agresi v okolí nebo jak v mezních situacích projevit občanskou odvahu, to jsou jen některá z témat, která pomáhají řešit studentské workshopy. Ty pro děti ze základních škol připravili studenti z katedry politologie Filozofické fakulty UJEP.

Speciální workshop pro žáky 8. a 9. tříd základních škol na téma „Občanská odvaha“ proběhl dvakrát na ZŠ Neštěmická v Ústí nad Labem, na ZŠ Dr. Miroslava Tyrše v Děčíně a ZŠ Tisá. Kromě českých studentek a studentů se do vedení workshopů zapojili také jejich kolegyně a kolegové z Drážďan.

„Dává nám smysl bavit se o občanské kuráži už na základní škole, protože je důležité si uvědomit, že prostřednictvím každodenního přístupu k ostatním zlepšujeme stav demokratické společnosti v Česku,“ říká Jan Švestka, student prvního ročníku navazujícího magisterského studia politologie Filozofické fakulty UJEP. „Moc nás těší, že s námi studenti sdílí svůj individuální pohled na různé příklady občanské angažovanosti a vnímají význam morálky v běžném životě,“ pokračuje Švestka.

Tyto vzdělávací bloky jsou organizovány v rámci česko-saského projektu „Mít kuráž a utvářet náš region“, který řeší katedry politologie univerzit v Ústí nad Labem a Drážďanech, a to společně s Euroregionem Elbe/Labe a spolkem Aktion Zivilcourage z Pirny.


  •  

Napište první komentář

Přidat komentář

Váš e-mail nebude zobrazen veřejně.


*