Studenty v tíživé situaci podpoří filozofická fakulta stipendiem

  •  

Během „covidové“ krize dala Filozofická fakulta Univerzity J. E. Purkyně studentům či studentkám, kteří se vlivem nepředvídatelných skutečností dostali do tíživé finanční situace, možnost požádat o mimořádné stipendium.

„Fakulta registruje přibližně 18 případů, kdy studenti či studentky podali žádost o finanční podporu. Výše stipendia činí 10 000 korun,“ uvedla vedoucí studijního oddělení FF UJEP Daniela Libichová.

Jako nejčastější důvody studenti uvádějí problémy s pozastavením brigád či trvalého zaměstnání po dobu karantény a nemožnost přivydělat si jinde. Mnoho studentů si totiž často formou mimořádných stipendií přivydělává i během roku přímo na fakultě prací ve studovnách či výpomocí při univerzitních akcích. Často studenti zmiňují i výpadek stabilního příjmu rodičů, kteří jim tak nemohou finančně přispívat v době studia. O příspěvek ovšem žádají i studenti kombinovaného studia, kteří mají problémy vyjít s rodinným rozpočtem.

„O stipendium si mohou studenti požádat až do 31. srpna. Rádi jim pomůžeme, aby tíživá situace nenarušila jejich studijní plány a mohli jsme se znovu setkávat v novém akademickém roce,“ dodala děkanka Filozofické fakulty UJEP Michaela Hrubá.


  •  

Napište první komentář

Přidat komentář

Váš e-mail nebude zobrazen veřejně.


*