Swingová tančírna v Nároďáku

  •  

Legendární orchestr Áda Siegl Band známý především svými swingovými tančírnami se po 36 letech od svého prvního vystoupení sejde v Národním domě. Na akci se můžete těšit 14. dubna od 19:30 hodin. Vstupné je 100 korun.

Nebude chybět ani tradiční rozcvička, vystoupení spřátelené kapely Bonifanti a taneční překvapení. Orchestr byl založen lidmi z fakultního pěveckého sboru jako projev hudební recese, kterou zůstal dodnes.

Ostatně už samotný název byl zvolen jako recese a nikdo tehdy netušil, že se jedná o jméno tehdy ještě žijící osoby, která z toho měla velkou radost. Tehdy nezvyklý archaický zvuk v době, kdy nikdo nevěděl o nějakém Havelkovi a Originálním pražském synkopickém orchestru, zvedal posluchače ze židlí, navíc první vystoupení byla s převahou mluveného slova, teprve později, jakmile věhlas přesáhl hranice kolejního klubu, se ujala tradice swingových tančíren nejprve v M-klubu a později v Národním domě.

Orchestr se nikdy nepovažoval za „revivalovou“ kapelu, cílem nebyl zvuk, ale spíše druh společenské zábavy, všechny skladby si aranžoval „po svém“. Pravidelné tančírny již dávno vzaly za své a členové orchestru se scházejí jen výjimečně, o to více se na své vystoupení těší stejně tak jako věrní příznivci.

 

 


  •  

Napište první komentář

Přidat komentář

Váš e-mail nebude zobrazen veřejně.


*