Tělo Ústí 2017 bylo o nových trendech výuky tělesné výchovy

  •  

Semináře Tělo Ústí se už zúčastnili 4 účastníci olympijských her, 5 mistrů světa a 11 mistrů ČR. Letos to byl např. známý tanečník Jan Onder nebo mistryně světa ve sportovním aerobiku Olga Šípková.

Letošní ročník semináře přinesl nejžhavější trendy ve výuce tělesné výchovy a zaměřil se hlavně na oblast kinantropologie. Účastníkům, převážně učitelům tělesné výchovy základních, středních a vyšších odborných škol, se dostaly nejen nejnovější informace z této oblasti, ale také si sami vyzkoušeli originální přístupy k práci s dětmi v hodinách tělocviku a zdravému fyzickému rozvoji vůbec.

„Podařilo se nám do Ústí zajistit špičkový lektorský tým. Všichni jsou v mnoha ohledech specifičtí a jedineční svým přístupem k rozvoji či udržování fyzické kondice, a tím vnesli do průběhu semináře originalitu a pestrost,“ říká garant akce Jan Kresta.

Z hvězdných lektorů ukázala Olga Šípková možnosti využití aerobiku ve školní tělesné výchově, Jan Onder pak do hodin tělocviku zařadil vhodné taneční prvky. Veronika Vítková a Marek Lejsek se zaměřili na využití prvků závodního biatlonu ve školním tělocviku. Viktor Zapletal se věnoval vybraným aspektům cyklistiky a Stanislav Ježek pak prvkům kanoistiky.

„Seminář je pořádán v rámci dalšího vzdělávání pedagogických pracovníků dle akreditace MŠMT a je určen nejen pro učitele tělesné výchovy, ale také pro volnočasové pracovníky a další zájemce z veřejnosti. Každý účastník obdržel osvědčení o úspěšném absolvování,“ uzavírá Jan Kresta.


  •  

Napište první komentář

Přidat komentář

Váš e-mail nebude zobrazen veřejně.


*