Téměř jedenáct tisíc žáků je zapojeno do velkého vzdělávacího projektu

  •  

Jedná se rozsahem o největší akci ve vzdělávání v Ústí nad Labem. Do vzdělávacího projektu se zapojilo bezmála jedenáct tisíc žáků a 678 učitelů. Projekt byl zahájen 14. ledna v chabařovické základní škole, pokračuje na ZŠ Neštěmická, ZŠ Palachova, ZŠ Školní náměstí a ZUŠ Husova.

V projektu jde o zážitkové vzdělávání učitelů základních škol na Ústecku a jejich žáků. V době, kdy se učitelé vzdělávají spolu se svými kolegy, žáci celé školy si rozšiřují obzory v ústeckých vzdělávacích organizací. Nejmenší školáky přivítá Dům dětí a mládeže Ústí nad Labem, 4. až 6. ročníky se účastní programu v Severočeské vědecké knihovně a nejvyšší ročníky mají příležitost podívat se na půdu Univerzity Jana Evangelisty Purkyně.

„Zapojeno je celkem 19 základních škol zřizovaných Statutárním městem Ústí nad Labem a 15 základních škol zřizovaných okolními obcemi. Takže i naše škola vyjela do velkých vzdělávacích institucí DDM, vědecká knihovna a UJEP. Projekt je financován z EU a byl připravován ve spolupráci s MAS Labské skály, městem Ústí nad Labem, DPMÚL a Městskou policií,“ přibližuje Marie Čápová, ředitelka ZŠ Neštěmická.


  •  

Napište první komentář

Přidat komentář

Váš e-mail nebude zobrazen veřejně.


*