Termín nesplnil, konat bude město

  •  

O ruinu domu v předlické Marxově ulici se majitel nepostaral. Termín k odstranění polorozpadlého domu jeho vlastník nesplnil, takže nyní za něj bude muset konat město. Vlastníkem domu se nedávno stal Richard Šubovič z Košic, po kterém pátrá slovenská policie. O dům se nijak nestará a ani ho nijak nezabezpečil.

„Nechceme mrhat veřejnými prostředky, ale musíme zajistit bezpečí v této části města. Proto připravujeme kroky k likvidaci objektu. V úvahu přicházejí dvě varianty za 1,5 a 3,5 milionu korun. Rozhodnutí padne během několika dnů, ale již nyní je zřejmé, že takto vynaložené prostředky už zpět nevymůžeme,“ poznamenala primátorka Věra Nechybová.

Část domu se zřítila po požáru v březnu. Město muselo nechat ruinu i část ulice ohradit, nestabilní objekt blokuje přístup na zahradu sousední školky. Stavební úřad uložil tehdejšímu vlastníkovi Robertu Marečkovi, aby stavbu odstranil. Nejdříve tvrdil, že na to nemá prostředky a nabízel městu objekt darem. Při osobním jednání s primátorkou pak slíbil, že bude rozhodnutí stavebního úřadu respektovat. Dům však za podezřelých okolností prodal. Město v této věci podalo trestní oznámení, které policie vyšetřuje.


  •  

Napište první komentář

Přidat komentář

Váš e-mail nebude zobrazen veřejně.


*