TIP: Den hmyzu v ústecké zoo

  •  

Ústecká zoologická zahrada bude patřit hmyzu. „Návštěvníky čeká bohatý program, který započne zajímavou přednáškou Pavla Krásenského v Zooškole Heinricha Lumpeho. Cestovatel, fotograf a kurátor entomologické sbírky oblastního muzea v Mostě oblaží návštěvníky přednáškou s názvem Podivuhodný svět bezobratlých,“ zve pracovnice kontaktu s veřejností Ingrid Veselá Volfová.

„K vidění bude také výstava jeho makrofotografií ze světa hmyzu v pavilonu exotária, ke které budou patřit soutěžní otázky zaměřené na vyobrazené druhy. Po odevzdání vyplněného soutěžního tiketu na pokladně zoo se účastníci zapojí do slosování o poukaz v hodnotě 1 000 Kč na nákup do Hypermarketu Globus Trmice, který je hlavní partnerem akce. Pozvání přijali i místní včelaři, kteří se podělí o své zážitky s pruhovanými opylovači. Kromě zajímavého povídání ovšem přivezou zajímavé včelařské produkty, které návštěvníci mohou zakoupit v areálu zoo,“ dodává Ingrid Veselá Volfová.

Pro návštěvníky bude připravena výstava živého hmyzu. „Horní patro pavilonu exotária bude hostit výstavu zástupců exotického hmyzu. Mezi vystavenými nebudou chybět zákeřnice či různé druhy exotických švábů. Na své si však přijdou i milovníci pavouků. Kromě vystavených exotických druhů se budeme zabývat i druhy místními. Děti si budou moci vyzkoušet výrobu hmyzích hotelů. Ty následně mohou instalovat doma či na zahradě a poskytnout tak úkryt pro včely, bzučivky, mouchy a celou řadu dalších blanokřídlých, Pro nejmenší bude k dispozici výtvarná dílna, kde si děti mohou zhotovit nevšední výrobky či výkresy,“ doplňuje tiskový mluvčí Matěj Kynšt.

Den hmyzu se v ústecké zoo koná 12. září a je spojen i s akcí Po liščí stopě, kterou pořádá organizace Junák – český skaut. Skauti se do ústecké zoo vracejí každým rokem a i letos připraví pro návštěvníky řadu aktivit a soutěží.


  •  

Napište první komentář

Přidat komentář

Váš e-mail nebude zobrazen veřejně.


*