TIP: Dernisáž výstavy A co nám zbývá teď?

  •  

Přijďte si naposledy prohlédnout výstavu „A co nám zbývá teď?“ v Galerii Emila Filly a pozastavit se tak nad nejistotami dnešní doby. Studenti Kurátorských studií Fakulty umění a designu Univerzity Jana Evangelisty Purkyně pro vás chystají večerní program v podobě koncertu Severočeské filharmonie Teplice, zábavné performance, komentované prohlídky přímo s kurátory a světelné instalace.

Na výstavě prezentuje celkem jedenáct umělců a umělkyň generace mileniálů – generace narozené po roce 1980, která se orientuje především na život teď, ale budoucnost jí rozhodně není lhostejná. Na výstavě jsou tak k vidění díla současných tvůrců, kterými jsou: Matěj Al-Ali, Tereza Bonaventurová, Romana Drdová, Filip Hauer, Šimon Kadlčák, David Přílučík, Dana Sahánková, Tomáš Spevák, Johana Střížková, Roman Štětina a Jiří Žák.

Program dernisáže bude zahájen 24. května v 18:00 hodin individuálními komentovanými prohlídkami, kdy si návštěvník bude moci vybrat přímo jednoho z devíti kurátorů výstavy, který je osobně provede po výstavě. Následně od 19:30 hodin proběhne půlhodinový koncert klasické hudby pod taktovkou Severočeské filharmonie Teplice.

Na dernisáži se představí také dva studenti Fakulty umění a designu Univerzity Jana Evangelisty Purkyně v Ústí nad Labem. Nejdříve bude od 20:00 hodin performance Kryštofa Vitnera známého pod přezdívkou „Ten co jí kytky“. Pak Petr Kubáč, který industriální prostor Galerie Emila Filly oživí světelnou instalací s názvem Obraz odrazu.

Po celou dobu večera bude otevřený bar s občerstvením, kde si návštěvníci budou moci mimo jiné ochutnat míchané drinky s kombuchou. Dernisáž se uskuteční v rámci akce Noc kostelů, muzejní a galerijní noc Ústí nad Labem a je zdarma. Výstava je pořádána studenty prvního ročníku magisterského oboru Kurátorská studia Fakulty umění a designu Univerzity Jana Evangelisty Purkyně v Ústí nad Labem.

 


  •  

Napište první komentář

Přidat komentář

Váš e-mail nebude zobrazen veřejně.


*