TIP: Kostelní náměstí ožije pivním jarmarkem

  •  

Do centra Ústí se vrací tradiční akce pro milovníky zlatavého moku. XI. ročník Ústeckého pivního jarmarku malých a rodinných pivovarů začíná 13. května v 10 hodin na Kostelním náměstí. Na největší akci svého druhu v Ústeckém kraji budou moci návštěvníci vybírat z široké nabídky 26 minipivovarů z celé České republiky, ale také ze sousedního Německa.

„Na našem jarmarku se skvěle pobaví celá rodina. Vyjma piva tady návštěvníci najdou také stánky s lidovými řemesly, keramikou, včelími produkty, dětskou divadelní scénou a dalšími lákadly,“ vyjmenovává šéf pořadatelského Pivovaru Hotelu Na Rychtě Jiří Šťovíček. Na podiu se po celou dobu bude něco dít. Zahraje třeba Doubravanka, The Boom, Petr Lüftner nebo Vilém Čok. Tradičně bude jarmark také pomáhat. Padesát haléřů z každého vyčepovaného piva znovu poputuje na konto nadačního fondu Plamínek naděje, který pomáhá handicapovaným dětem.

Součástí jarmarku bude také degustační soutěž o Máz Ústeckého pivního jarmarku v kategoriích Světlý ležák, Tmavý a polotmavý ležák a Speciální a Ochucená piva. Vyhlášen bude také vítěz degustační soutěže Pivo Ústeckého kraje. Vstup je zdarma.


  •  

Napište první komentář

Přidat komentář

Váš e-mail nebude zobrazen veřejně.


*