TIP: Letní cyklus přednášek Piknik Nobel

Foto: archiv UJEP
  •  

Každou středu až do 15. září, vždy od 18:00 h, budete mít příležitost setkat se s akademiky a výzkumníky ústecké Univerzity Jana Evangelisty Purkyně. Přiblíží svou práci a představí zajímavá témata ze světa vědy.

Program Piknik Nobel, jak se letošní letní přednášková novinka nazývá, tvoří témata věnovaná například bioluminiscenci, nakládání s odpady, geneticky modifikovaným organismům nebo novým materiálům.

„Přednášky se budou konat pod širým nebem ve venkovním amfiteátru v univerzitním kampusu a za každého počasí. Nebude-li příznivé, přesunou se do přilehlých prostor Fialové auly Multifunkčního informačního a vzdělávacího centra UJEP,“ upozorňují organizátoři Josef Trögl a Diana Nebeská z Fakulty životního prostředí UJEP.

Program Piknik Nobel:

– 4. 8.     Josef Trögl: Jak to dělají světlušky. Povídání o bioluminiscenci organismů

– 11. 8.   Tomáš Lank: Nakládání s odpady u nás a jinde ve světě

– 18. 8.   Hana Auer Malinská: Geneticky modifikované organismy – proč všechen ten povyk?

– 25. 8.   Jan Macháč: Zelené střechy a jejich přínos pro města z pohledu ekosystémových služeb

– 1. 9.     Jiří Orava: Materiály v proměnách času. Umíme to lépe než příroda?

– 8. 9.     Stanislava Musilová: Ženy za katrem. V síti trestněprávních a kriminalizačních mechanismů druhé poloviny dlouhého 19. století

– 15. 9.   Jaroslav Nýdrle a Dominik Brétt: Proč mapy lžou – kudy vede cesta k moři? Historie a současné výzvy kartografie

Vstup na přednášky je volný, nápoje a drobné občerstvení zajišťuje Čajovna U vysmátý žáby. Další informace včetně podrobných anotací přednášek a stručných medailonků přednášejících si můžete přečíst na webu Café Nobel. Venkovní amfiteátr se nachází cca 100 metrů rovně od hlavního vchodu do Kampusu UJEP z Pasteurovy ulice v Ústí nad Labem.

 

 


  •  

Napište první komentář

Přidat komentář

Váš e-mail nebude zobrazen veřejně.


*