Tip na neděli: procházka po památných stromech

  •  

Projděte se od břestovců ke Strážnému dubu. Dendroložka města Jitka Nováková provede v neděli všechny zájemce po stopách památných stromů v Ústí nad Labem.

„Pětikilometrová vycházka s výkladem zajímavostí o ústeckých památných stromech je pořádána pro všechny příchozí, kteří se dostaví v neděli 20. srpna v 10 hodin ke známým ústeckým břestovcům ve Smetanových sadech naproti muzeu. Břestovce se vloni umístily v soutěži o strom roku na druhém místě. Procházka skončí u Strážného dubu Na Kohoutě, u správní budovy Masarykovy nemocnice. Tento majestátní dub reprezentuje město v letošním ročníku soutěže O strom roku, dodává mluví města Romana Macová.

Hlasovat pro ústecký Strážný dub mohou všichni a to buď podpisem na podpisové archy, které jsou k dispozici například na magistrátu, na obvodních radnicích, v Infocentru, v zoo, v plavecké hale na Klíši, v muzeu nebo v rozhledně a bludišti na Větruši. Nebo také odesláním dárcovské DMS na telefonní číslo 87 777. Do textu zprávy je třeba napsat DMS STROM10 60. Cena DMS je 60 korun, dub získá 2 hlasy. Hlasovat je možné až do 15. září a vítěz ankety vyhrává poukaz na arboristické ošetření a postupuje do mezinárodní soutěže Evropský strom roku.


  •  

Napište první komentář

Přidat komentář

Váš e-mail nebude zobrazen veřejně.


*