TIP: Na skok do Afriky

  •  

Ve čtvrtek 1. července se mohou návštěvníci ústecké zoo těšit na akci s názvem Na skok do Afriky. Hlavním bodem dne bude slavnostní otevření nové expozici jménem Samburu nahrazující původní výběh pro nosorožce. Ta dostala své jméno podle národní rezervace v Keni, kde žije kmen Samburu známý chovem zvířat k vlastnímu užitku.

„V novém výběhu budou chovány domestikované druhy zvířat z Afriky, se kterými se návštěvníci seznámí při návštěvě. K přestřižení pásky dojde ve 13:00 hodin za zvuku afrických bubnů a svou účast přislíbili i zástupci města, které svým finančním příspěvkem pomohlo nové prostředí vybudovat,“ informuje tiskový mluvčí Matěj Kynšt.

Bohatý doprovodný program bude probíhat v okolí nového výběhu. O chuťové buňky se postará prodejní stánek Virunga s typickými africkými plodinami a zajímavými pokrmy. Pro nejmenší je připravena řada tematických stanovišť a výtvarná dílna, kde si budou moci vytvořit masky afrických kmenů či si navléct korálkový náramek. Odpoledne se bude konat i letová ukázka dravců k biologické ochraně a poté lukostřelba s profesionálem. U restaurace Koliba proběhne animátorský program Alenky Skalové a hudební vystoupení v africkém stylu. Kdo bude chtít, může si nechat zkrášlit visáž u malování na obličej, což jistě ocení především děti.

„Zveme všechny, kteří mají slabost pro krásy tajemného afrického kontinentu, aby nás prvního července navštívili a užili si příjemné odpoledne,“ dodává Matěj Kynšt.

 


  •  

1 komentář u TIP: Na skok do Afriky

  1. Další zbytečná akce. ZOO se pere s financemi a pořádá takové ptákoviny, které jistě nejsou zadarmo. Bravo vedení ZOO v čele s ,,p.“ Novákovou. Tak kéž by vás pořádně zkropily kroupy a rovnou do hlavy, aby se vám konečně probudily mozky, jestli nějaké máte.

Přidat komentář

Váš e-mail nebude zobrazen veřejně.


*