TIP NA VÍKEND: V Ústí rozsvítí vánoční stromy

  •  

V neděli už rozsvítíme první svíčku na adventním věnci. Navíc tuto neděli startují i Ústecké Vánoce. Pokud chcete načerpat sváteční atmosféru a ochutnat svařák nebo trdelník, vypravte se v tento den do centra města. Program na Lidickém náměstí začíná v 15:00, vánoční strom a výzdoba se ve městě rozsvítí v 18:00 hodin. V průběhu odpoledne vystoupí zpěvačka Tereza Mašková, písničkář Jaroslav Uhlíř a dětský pěvecký sbor Ústecké Bambini. Akci zakončí slavnostní ohňostroj.

Jako první se bude konat rozsvícení vánočního stromu v Neštěmicích. Strom se rozsvítí v pátek 30. listopadu od 15:00 hodin v parku před radnicí. Těšit se můžete na divadelní představen Za Ježíškem do Betléma, smyčcové vystoupení Noemi Hejzlarové, představí Hanny a Filip, vystoupení ZUŠ Neštěmice a pěveckého sboru Krtečci. V 17:00 začne vánoční koncert Kamily Nývltové a Daniela Hůlky. Celá akce bude zakončena v 18:00 rozsvícením vánočního stromu a ohňostrojem.

Uprostřed Centrálního parku na Severní Terase se rozzáří vánoční strom první prosincový den. „Přijďte se naladit na tu správnou vánoční atmosféru, zahřát se teplým čajem nebo svařeným vínem, ochutnat cukroví, pečené kaštany a jiné dobroty, zazpívat si koledy, setkat se s přáteli. Prostě se jen tak na chvíli zastavit a nasát atmosféru blížících se vánočních svátků,“ zvou všechny představitelé obvodní radnice.

Advent na Střekově zahájí v sobotu 1. prosince rozsvícením vánočního stromu a výzdoby v parku naproti soudu (park Kramoly). „V rámci programu budou tvořivé dílničky pro děti. Akci navštíví také Mikuláš, čert a anděl s bohatou nadílkou. Na pódiu vystoupí děti z dětského domova na Střekově, hlavním hostem bude muzikálová zpěvačka Šárka Marková, se kterou si společně zazpíváme Tichou noc a rozsvítíme strom a výzdobu,“ přibližuje sobotní program vedení střekovské radnice. Občerstvit se můžete u stánků s tradičními jídly, ale i vaflemi z ústecké Vaflárny, nebo vánoční polévkou. Horké nápoje jako čaj, svařené víno nebo horká medovina nebudou chybět.


  •  

Napište první komentář

Přidat komentář

Váš e-mail nebude zobrazen veřejně.


*