TIP: Týden pro klima

  •  

V letošním roce vznikla první spolupráce nejen ústeckých klimatických hnutí jako jsou Re-set, Fridays for future – Severní Čechy, spolek Veřejný sál Hraničář, hnutí Limity jsme my, Fakulta životního prostředí UJEP, která přinesla společný bohatý program plný debat, přednášek, promítání filmů i akční workshopy. Podrobný program najdete zde.

Akce začíná již dnes v pondělí 14. června v 18 hodin ve Veřejném sále Hraničář diskuzí na téma Jak v Ústí využijeme miliardy za konec uhlí? O těchto tématech bude diskutovat: Jiřina Jílková (FSE UJEP), Martin Špaček (FSE UJEP), Miroslav Koranda (Kuprospěchu), Veronika Dombrovská (Limity jsme my, Re-set). Moderuje Mikuláš Černík.

„Dopady klimatické krize jsou jeden ze zásadních problémů běžných lidí v České republice, přesto je politici stále opomíjí a nemají žádný plán na jejich řešení. Lidé se tak o klimatu sami vzdělávat a sami se připravovat na cestu ven z klimatické krize. Týden pro klima ukazuje, že toho jsou lidé schopní a Ústí není žádnou výjimkou,“ vysvětluje Marika Volfová z hnutí Limity jsme my.

„Na letošním Týdnu pro klima v Ústí je skvělé, že se dali dohromady lidé z různých spolků, institucí a dokonce i univerzity. Společně připravili bohatý program na takřka celý týden, kde si každý najde něco. Začínáme v pondělí velmi důležitým tématem „Jak v Ústí využijeme miliardy za konec uhlí?“ Jak vypadají současné transformační plány? A jak se této příležitosti v rámci spravedlivé transformace můžete chopit i vy?,“ uzavírá Martina Johnová z Hraničáře.


  •  

Napište první komentář

Přidat komentář

Váš e-mail nebude zobrazen veřejně.


*