Tradiční čínská medicína k vidění v ústecké nemocnici

Tradiční čínská medicína bez legend a mýtů, to je název výstavy, kterou si mohou zájemci prohlédnout v atriu pavilonu A ústecké Masarykovy nemocnice. Výstavu slavnostně zahájila Její Excelence Ma Keqing v doprovodu hejtmana kraje Oldřicha Bubeníčka.

Vernisáže výstavy se rovněž zúčastnil náměstek hejtmana Stanislav Rybák a z vedení Krajské zdravotní také Radek Scherfer, místopředseda představenstva, Petr Fiala, generální ředitel společnosti  a Ivan Staněk, zástupce ředitele zdravotní péče ústecké Masarykovy nemocnice.

„Věřím, že tato výstava, která představuje tradiční léčebné čínské postupy, by se mohla v krátké době proměnit na praktickou ambulanci tradiční čínské medicíny v Ústí nad Labem,“ řekl při zahájení výstavy hejtman Oldřich Bubeníček.

Velvyslankyně pak zdůraznila význam tradiční čínské medicíny, jejíž léčebné postupy jsou dnes oficiálně využívány ve stovkách zemí světa. Vyjádřila přesvědčení, že spolupráce provincie Anhui a Ústeckého kraje nalezne praktické výsledky právě i v této oblasti.

Výstavu pořádá Nadační fond na podporu tradiční čínské medicíny a alternativ se záštitami Ústeckého kraje, Ministerstva zdravotnictví ČR a Velvyslanectví Čínské lidové republiky v ČR a potrvá do 18. listopadu.

Napište první komentář

Přidat komentář

Váš e-mail nebude zobrazen veřejně.


*