Trenérem uplynulého měsíce se stal Jiří Jarošík

  •  

V anketě Trenér měsíce F:NL zvítězil v září 2020 ústecký kouč Jiří Jarošík, jenž s Armou ve zmiňovaném devátém kalendářním měsíci tohoto roku vybojoval sedm bodů za dvě vítězství a jednu remízu a v soutěži zůstal bez porážky. Jedinou černou kaňkou je porážka 0:2 v pohárovém duelu v Domažlicích.

 

Loni skončilo Ústí nad Labem uprostřed tabulky. Po šesti kolech letošního ročníku figuruje výše, jeho kádr se přitom před startem mistrovských zápasů výrazně obměnil i omladil. Změna nastala také na postu hlavního trenéra. Tam přišel novic mezi kouči Jiří Jarošík. Koneckonců, kde jinde je lepší načít trenérskou kariéru než ve městě, ze kterého pocházíte…

Dvaačtyřicetiletý Jarošík začal na ústecké lavičce bezbrankovou remízou s Varnsdorfem. Poté sice „hokejovým“ poměrem prohrál ve Vlašimi (2:5), následně už nicméně přišla vítězství. Zářijová vítězství. Arma doma přemohla 2:0 jednoho z papírových favoritů FORTUNA:NÁRODNÍ LIGY Jihlavu. Další tři body přidala na nevyzpytatelné půdě nováčka z Táborska (2:0). Jarošíka, jenž dříve nastupoval i v obraně, mohl navíc těšit fakt, že jeho výběr oba cenné zisky ozdobil čistým kontem.

Ústecká bodová série zanedlouho napsala další pokračování. Proti Chrudimi se zrodil nerozhodný výsledek 1:1, Vyšehrad pak Severočeši v hlavním městě dokázali porazit 3:1. Bývalý hráč Sparty, Chelsea, CSKA Moskva či Zaragozy Jiří Jarošík tak aktuálně může být spokojený. Ústí pod jeho taktovkou v září ani jednou nepoznalo hořkost porážky. Po šesti kolech mu ještě k tomu patří jedenáct bodů a čtvrtá pozice.

 

FK Ústí nad Labem 


  •  

Napište první komentář

Přidat komentář

Váš e-mail nebude zobrazen veřejně.


*