Tři velké opravy omezí dopravu Pod Větruší

  •  

V prvním pololetí letošního roku proběhne na křižovatce pod Větruší hned několik souběžných staveb a úprav. „Úprava okružní křižovatky se plánuje v souvislosti s chystanou rekonstrukcí Benešova mostu a jeho celkové uzavírky. Je dobře, že se podařilo zkoordinovat další nezbytné stavby tak, aby proběhly zároveň a křižovatka byla připravená na nápor dopravy v době rekonstrukce,“ řekl hejtman Jan Schiller.

Tou první, která začne už 1. února, bude oprava mostu, který vede nad Střeleckou ulicí. Během opravy za 78 milionů korun dojde k demontáži mostu, úpravě a následné montáži za pomoci velkého jeřábu, který částečně omezí dopravu právě v ulici Střelecká.

S částečnými uzavírkami musí řidiči počítat až do 28. června. „Doprava bude vždy svedena obousměrně do jednoho jízdního pásu. Součástí jsou i dvě plánované celkové uzavírky, které by měly být vždy v noci ze soboty na neděli 10. února a 13. dubna,“ upřesňuje mluvčí kraje Magdalena Fraňková.

Od března budou silničáři pracovat na úpravě křižovatky Pražská x Přístavní x Střelecká a kruhový objezd Pod Větruší. Práce se budou provádět za provozu. „Cílem je rozšíření a změna vedení odbočovacích pruhů, aby došlo ke zkapacitnění okružní křižovatky,“ vysvětluje mluvčí kraje s tím, že úpravy, které vyjdou na více než 19 milionů korun, budou probíhat až do července.

Souběžně zde bude Povodí Labe opravovat protipovodňové prahy. Práce budou probíhat vždy v té právě uzavřené části. „Všechny akce budou mít teď sice dopad na komfort dopravy ve městě, ale je nezbytné je provést koordinovaně, aby později byla naopak doprava co nejplynulejší,“ poznamenal ústecký primátor Petr Nedvědický a dodal, že k tomu bude sloužit zkapacitnění křižovatky pod Větruší, která pojme více aut a umožní jim plynulejší a bezpečnější průjezd.

 


  •  

Napište první komentář

Přidat komentář

Váš e-mail nebude zobrazen veřejně.


*