Tvořivé Ústí se vrací do muzea

  •  

Druhý ročník uměleckého jarmarku Tvořivé Ústí se uskuteční 7.června od 10.00 do16.00 hodin v ústeckém muzeu. Návštěvníci budou mít jedinečnou možnost seznámit se nejen s tvorbou více než dvaceti výtvarníků působících v Ústí a okolí, ale také s výtvarníky samotnými.

Umělci sami budou totiž svá díla prezentovat, případně nabízet k prodeji.

Návštěvníci mohou vybírat z obrazů, keramiky, fotografií, šperků, oděvních doplňků i oděvů.  Zároveň mohou některé z vystavujících pozorovat při práci a vidět tak, jak díla vznikají. Například Lucie Houšťová-Šanovská ukáže, jak vyrábí šperky, Anna Buřičová předvede japonskou techniku výroby broží, Helena Hošková ukáže jak vznikají její tašky a jiné textilní výrobky.

„Na koho přijde hlad, může ochutnat jedinečné indonéské placky, které bude na terase muzea připravovat rodilý Indonésan,“ uvedl vědecký tajemník muzea Václav Houfek.

V ateliéru muzejní pedagogiky bude mezi desátou a třináctou hodinou probíhat pro veřejnost workshop,  kde si návštěvníci mohou vyzkoušet kresbu tužkou a tuší pod odborným vedením.

Na tento den jsme také připravili výměnný knižní bazar. Knihy, které už nepotřebujete nebo se vám nevejdou do knihovny, můžete zanechat na bazaru a naopak si můžete vybrat z knih, které přinesli ostatní návštěvníci.

Bazar i jarmark Tvořivé Ústí se uskuteční v  Císařském sálu a přilehlých prostorách. Na jarmark je vstup volný na ostatní výstavy se platí běžné vstupné.

Zároveň je to poslední možnost vidět v muzeu výstavu „Po stopě Karla Maye“, která tímto definitivně končí. Ostatně právě knihy Karla Maye budou právě tím, co bude také dominovat, alespoň části, výměnnému knižnímu bazaru.


  •  

Napište první komentář

Přidat komentář

Váš e-mail nebude zobrazen veřejně.


*