Tvořivé Ústí se vrací do muzea

Druhý ročník uměleckého jarmarku Tvořivé Ústí se uskuteční 7.června od 10.00 do16.00 hodin v ústeckém muzeu. Návštěvníci budou mít jedinečnou možnost seznámit se nejen s tvorbou více než dvaceti výtvarníků působících v Ústí a okolí, ale také s výtvarníky samotnými.

Umělci sami budou totiž svá díla prezentovat, případně nabízet k prodeji.

Návštěvníci mohou vybírat z obrazů, keramiky, fotografií, šperků, oděvních doplňků i oděvů.  Zároveň mohou některé z vystavujících pozorovat při práci a vidět tak, jak díla vznikají. Například Lucie Houšťová-Šanovská ukáže, jak vyrábí šperky, Anna Buřičová předvede japonskou techniku výroby broží, Helena Hošková ukáže jak vznikají její tašky a jiné textilní výrobky.

„Na koho přijde hlad, může ochutnat jedinečné indonéské placky, které bude na terase muzea připravovat rodilý Indonésan,“ uvedl vědecký tajemník muzea Václav Houfek.

V ateliéru muzejní pedagogiky bude mezi desátou a třináctou hodinou probíhat pro veřejnost workshop,  kde si návštěvníci mohou vyzkoušet kresbu tužkou a tuší pod odborným vedením.

Na tento den jsme také připravili výměnný knižní bazar. Knihy, které už nepotřebujete nebo se vám nevejdou do knihovny, můžete zanechat na bazaru a naopak si můžete vybrat z knih, které přinesli ostatní návštěvníci.

Bazar i jarmark Tvořivé Ústí se uskuteční v  Císařském sálu a přilehlých prostorách. Na jarmark je vstup volný na ostatní výstavy se platí běžné vstupné.

Zároveň je to poslední možnost vidět v muzeu výstavu „Po stopě Karla Maye“, která tímto definitivně končí. Ostatně právě knihy Karla Maye budou právě tím, co bude také dominovat, alespoň části, výměnnému knižnímu bazaru.

Napište první komentář

Přidat komentář

Váš e-mail nebude zobrazen veřejně.


*