Týden knihoven 2019 si užijete i na ústecké univerzitě

  •  

Vědecká knihovna Univerzity J. E. Purkyně v Ústí nad Labem se již tradičně zapojí do největší společné události českých knihoven, probíhající po celé České republice v prvním říjnovém týdnu.

 Na celý týden Vědecká knihovna UJEP vyhlásila „amnestii dlužníků“. Čtenářům, kteří mají vypůjčené knihy s prošlou výpůjční lhůtou a vrátí je
v průběhu Týdne knihoven zpět, bude prominut poplatek z prodlení.

Knihovna dále nabízí možnost získání bezplatné roční registrace ve Vědecké knihovně UJEP (v období od 30. září do 5. října 2019) pro všechny nově registrované čtenáře. Každý nově registrovaný čtenář obdrží navíc v rámci registrace drobný dárek.

Hlavní program se uskuteční v úterý 1. října, kdy se bude v knihovně konat workshop knižní vazby pod vedením ilustrátorky, absolventky FUD UJEP, Anety Bendákové.  Na workshopu si návštěvníci vyrobí vlastní zápisník, sešit nebo knížku na fototografie z recyklovatelného materiálu principem japonské vazby. Začátek akce je plánovaný v 15:00 hod. ve skupinové studovně knihovny. Počet účastníků na akci je omezen a je třeba předchozí registrace.

V úterý 1. října proběhne navíc první autorské čtení v novém akademickém roce. Knihovnu navštíví spisovatelka Bianca Bellová, která získala Evropskou cenu za literaturu a Magnesii Literu v hlavní kategorii Kniha roku. Tato talentovaná spisovatelka s bulharskými kořeny vystoupí v 17:00 hod. ve volném výběru knihovny.

O den později ve středu 2. října od 10:00 h se v počítačové učebně uskuteční školení Jak na elektronické databáze na UJEP pod vedením Jiřího Maška.

Přednáška Zpracování rešerše pro kvalifikační práci zaujme především studenty, kteří budou zpracovávat bakalářskou nebo diplomovou práci. Akce se uskuteční ve čtvrtek 3. října od 14:00 h (počítačová studovna VK).

Všechny výše zmiňované akce Vás zavedou do budovy Vědecké knihovny UJEP v univerzitním kampusu na adrese Pasteurova 5, 400 96 Ústí nad Labem. Více informací o jednotlivých aktivitách je možné získat na webových stránkách knihovny http://knihovna.ujep.cz/.


  •  

Napište první komentář

Přidat komentář

Váš e-mail nebude zobrazen veřejně.


*