Týden plný Světlušek

  •  

Letos se už potřetí zapojila Místní skupina Českého Červeného kříže Novosedlice, Dubí a Proboštov (MS ČČK NDP) do sbírky Nadačního fondu Světluška. Letos měli všichni opravdu napilno, během tří dnů sbírali peníze na dobrou věc na Ústecku a Teplicku. A pro účely nadačního fondu se podařilo vybrat bezmála 25 tisíc korun.


„Tentokrát jste mohli přispět koupí píšťalky, náramku, tykadel nebo zubního kartáčku. V úterý 11. září dobrovolníci navštívili Ústí nad Labem, kde strávili celé odpoledne v centru města. Ve středu se přesunuli do Teplic, kde dostali povolení uspořádat sbírku v prostorách OC Galerie. Šlo o nejpovedenější den sbírky. Proto ve čtvrtek čekal dobrovolníky už jen doprodej propagačních předmětů v ulicích Novosedlic,“ popisuje průběh sbírky Jiří Michal, tiskový mluvčí MS ČČK NDP.

Světluška je dlouhodobý projekt Nadačního fondu Českého rozhlasu založený na solidaritě a dobré vůli lidí, kteří se rozhodli darovat nevidomým trochu světla. Světluška pomáhá dětem a dospělým s těžkým zrakovým postižením. Světluška svítí od roku 2003. Do projektu se zatím zapojilo více než 80 000 dobrovolníků a miliony dárců.


  •  

Napište první komentář

Přidat komentář

Váš e-mail nebude zobrazen veřejně.


*