Týdny duševního zdraví podpořila rada 130 tisíci

Sto třiceti tisíci korunami se rozhodli podpořit radní města Ústí nad Labem již 23. ročník Týdnů pro duševní zdraví.

Kulturně humanitární projekt, jehož součástí jsou společenská setkání, umělecké prezentace, kulturní vystoupení a diskuze o problematice duševně nemocných či jinak zdravotně handicapovaných, pořádá Fokus Labe. Letos probíhá od 10. září do 10. října.

„Neměli jsme žádné pochyby a dotaci jsme odsouhlasili. Týdny pro duševní zdraví mají velký přínos nejen pro klienty, ale vedle kulturního oživení města pozitivně ovlivňují vnímání lidí s jakýmkoli handicapem u široké veřejnosti,“ řekl radní Jan Eichler.

Projekt nabídne setkání odborníků na různé zdravotní handicapy, provozovatelů sociálních a zdravotních služeb a obyvatel města. Programovou pestrost doplňuji koncerty profesionálních hudebníků a handicapovaných klientů, výstavy fotografií, soch a obrazů z chráněných dílen, happeningy a další veřejná vystoupení.

Městská dotace 130.000 korun, kterou musí ještě schválit zastupitelé, míří na úhradu tiskovin projektu, doplňkových kulturních programů a technického zázemí slavnostních ceremoniálů na začátku a v samotném závěru Týdnů pro duševní zdraví.

Napište první komentář

Přidat komentář

Váš e-mail nebude zobrazen veřejně.


*