U Milady si ve stáncích s občerstvením už nic nedáte, hygiena je zakázala

  •  

Oblíbené místo rekreace mnoha Ústečanů jezero Milada letos zůstane bez stánků s občerstvením. Správce areálu, státní podnik Diamo, nevybudoval potřebné přípojky a hygienici provoz stánků nepovolili. Správce dostával pět let výjimku od krajské hygieny. Letos už ne. Podle ředitelky krajské hygienické stanice Lenky Šimůnkové je problém právě v tom, že nejsou vybudované přípojky. Pitná voda se tak stále dováží v barelech a chybí i veřejné toalety.

„Rozhodnutí pro realizaci koncových přípojek k těmto sítím jsme získali v prvním čtvrtletí tohoto roku,“ uvedlo Diamo v tiskové zprávě s tím, že se během léta nebudou budovat, kvůli velkému množství lidí na plážích.

„To je neuvěřitelné. Město mělo víc tlačit na správce areálu, aby sítě dokončilo. Vyprojektováno je to už řadu let a stále se nezačalo stavět, nechápu proč s tím město nic neudělalo,“ řekla zastupitelka Věra Nechybová. Vedení města, které na Miladu zřídilo loni bezplatnou autobusovou dopravu, je rozčarované. Primátor Petr Nedvědický zdůraznil, že Diamo o tom, že přípojky letos nevybuduje, radnici neinformovalo, a plánuje s vedením firmy jednání.


  •  

Napište první komentář

Přidat komentář

Váš e-mail nebude zobrazen veřejně.


*