U nemocnice jen jedním pruhem

  •  

Více bezpečí pro chodce na čtyřproudé silnici u ústecké nemocnice. Krajský úřad v těchto dnech zveřejnil návrh opatření, který počítá s novým značením, ale bez dalších větších úprav, jako je instalování semaforů u přechodů nebo přesouvání zastávky MHD.

Změna se dotkne úseku mezi křižovatkou s Krušnohorskou ulicí a křižovatkou u čerpací stanice ONO, kde se odbočuje směrem do Božtěšic. V obou směrech bude pravý pruh vyhrazený pro jednotky integrovaného záchranného systému, městskou dopravu a pro cyklisty.

Řidičů se to dotkne tak, že pojedou převážně jedním pruhem místo jízdy dvěma pruhy. Na stole byly dvě varianty úprav, které počítaly s novým značením. Ta dražší počítala se semaforem u přechodu. Pro jednodušší a levnější variantu, která by měla dopravu zpomalit a zpřehlednit, se vyslovilo i vedení ústecké dopravní policie.

Podle mluvčího ŘSD Jana Rýdla tuto variantu není potřeba spolufinancovat ze strany města. Nové vodorovné i svislé značení včetně zřízení vyhrazených pruhů plánují silničáři udělat na jaře.


  •  

Napište první komentář

Přidat komentář

Váš e-mail nebude zobrazen veřejně.


*