U soudu by mohly vyrůst obchody, lékárna i park

vizualizace
  •  

Na volném prostoru za Benešovým mostem a budovou soudu opět chce investor postavit obchodní řetězec a retailové obchody. Projekt by měl ještě zahrnovat parkoviště, park a travnatou plochu. Zástupci společnosti Saller group, která už jednou s projektem neuspěla, jej představili městským zastupitelům.

Tento návrh vznikl po vyjednávání firmy s vedením střekovské radnice. Investorskou firmu oslovil starosta Střekova Petr Vinš, protože ho zajímalo, co firma na svém pozemku plánuje. „Projekt se mi nepozdával, takže jsme se domluvili, že ho přepracují. Chtěl jsem mít na místě menší parčík u obytných domů, aby lidé koukali na zeleň, ne na stěnu nákupního centra. A druhý park s venčící loukou pro psy a s odpočinkovou plochou využitelnou pro kulturní akce. Myslím, že patnáctitisícový městský obvod projekt tohoto typu potřebuje. Objekt nákupního centra je moderní a prosklený. Mezi ním a krámky s drogerií nebo lékárnou by měla být pěší zóna,“ vysvětluje starosta Vinš.

Střekovský obvod jako jediný v Ústí nad Labem nemá větší nákupní centrum. Jediný malý supermarket je v dolní části nedaleko nádraží. „Nejsem architekt ani stavař, takže vkusnost neposoudím. Ale jako Střekovan potřebu obchodního centra cítím a všichni, kdo si chceme cokoli koupit, tak musíme do centra,“ říká náměstkyně primátora Věra Nechybová.

Podle odpůrců návrhu nejde o účel projektu, ale o architektonický vzhled a usazení do okolí. „Plánovaný obchodní komplex typu standardní jednopodlažní krabice se do okolní zástavby a místa vůbec nehodí. Uděláme vše pro to, aby projekt v současné podobě nebyl zrealizován,“ uvedla zastupitelka Karolína Žákovská.

Se záměrem postavit na Střekově obchodní centrum přišla už společnost před několika lety. V roce 2008 ústečtí radní i obvodní radní stavbu zamítli, protože podle nich neodpovídala územnímu plánu.

 


  •  

Napište první komentář

Přidat komentář

Váš e-mail nebude zobrazen veřejně.


*