Ubytovnu nechce nikdo zaplatit

Bývalá starostka Eva Outlá u ubytovny Modrá. Foto: MO Střekov
  •  

Vedení střekovské radnice jedná o odkoupení bývalé ubytovny Modrá v Purkyňově ulici. Ubytovna je od loňského července zavřená. Rozpočet obvodu sice počítá s částkou šest milionů korun, což je i odhadní cena, ale nebránili by se finanční pomoci od města.

S navrhovanou cenou souhlasí i majitel objektu, společnost CPI Byty. O případném využití se teprve rozhodne. „Jde nám především o zlepšení situace v této lokalitě. Navíc chceme mít kontrolu nad budoucím využitím tohoto problematického objektu,“ říká starosta Střekova Petr Vinš.

S tím, že je potřeba s objektem něco udělat, souhlasí i zastupitelstvo obvodu, ale s výhradami. „Odkoupení ubytovny Modrá podporuji, ale ne z finančních prostředků městského obvodu. Opakovaně jsem žádala magistrát o finanční prostředky z rozpočtu města. Měli bychom se v první řadě zeptat seniorů, zda by tam chtěli žít. Já určitě ne. Objekt by byl vhodnější spíše jako startovací byty,“ uvedla zastupitelka a bývalá starostka Střekova Eva Outlá.

„Se zřizováním domovů pro seniory obecně souhlasím, ale v tomto případě to teď nevidím jako dobré řešení,“ říká zastupitel Viktor Malinkovič a dodává, že jen vlastní koupě by znamenala velký zásah do finančního hospodaření.

Vedení městského obvodu dává podle starosty Petra Vinše přednost právě domovu pro seniory. „Rekonstrukce objektu ubytovny v Purkyňově ulici v moderní domov pro seniory bude stát nemalé prostředky. Chtěli bychom, aby výkup této nemovitosti i její rekonstrukci zaplatilo město za využití státní dotace,“ dodává střekovský starosta.

Město podle primátora Petra Nedvědického chce rovněž využít dotaci, ale zbylé peníze by měl zaplatit obvod. „Primárně se jedná o nákup Modré z dotačního titulu pro brownfieldy, nákup a sociální bydlení. Podle podmínek tohoto titulu by mohly být zajištěny dotační peníze i na alespoň část rekonstrukce. Na zbytek rekonstrukce by byly zapojeny vlastní prostředky městského obvodu Střekov, které má obvod na svém účtu,“ řekl primátor Nedvědický.


  •  

Napište první komentář

Přidat komentář

Váš e-mail nebude zobrazen veřejně.


*