Učitelé z vyloučených lokalit dostanou přidáno

ilustr. obr.
  •  

Peníze navíc pro učitele škol z vyloučených lokalit. Podpořit učitele základních škol ve vyloučených lokalitách se rozhodla rada města a schválila příspěvek na zvýšení jejich platů.

„Týká se to ZŠ Školní náměstí v Předlicích a ZŠ Hlavní v Mojžíři, jejichž ředitelé se na vedení města obrátili s žádostí o pomoc. Zaměstnanci těchto škol převážně pracují s žáky, jejichž motivace ke vzdělávání je velmi nízká a jednání s nimi a jejich rodiči je velmi obtížné. V poslední době také vzrůstá riziko fyzického napadení zaměstnanců. Je proto velmi náročné nejen zajistit nový kvalifikovaný personál, ale udržet na pracovních pozicích i zkušené dlouholeté zaměstnance škol,“ upřesňuje mluvčí ústeckého magistrátu Romana Macová.

Vedení města proto rozhodlo, o spuštění pilotního programu Podpora pedagogických pracovníků ve školských zařízeních ve vyloučených lokalitách, jehož cílem je řešit výše uvedenou problematiku vyšším ohodnocením pedagogických pracovníků. Navržená částka činí 3 000 korun na měsíc (včetně zákonných odvodů a pojištění) pro pedagogického zaměstnance a zaměstnance školní družiny. Částka je určena pro období od 1. 9. do 31. 12. 2017. Pro ZŠ Ústí nad Labem, Školní náměstí  je určena částka 241 200 Kč a pro ZŠ Ústí nad Labem, Hlavní částka 402 000 Kč.


  •  

1 komentář u Učitelé z vyloučených lokalit dostanou přidáno

Přidat komentář

Váš e-mail nebude zobrazen veřejně.


*