Udržet první ligu v Ústí, to bude úkolem nových jednatelů Slovanu

  •  

V ústeckém Slovanu dochází ke změnám. Funkce sportovního jednatele se ujme olympijský vítěz z Nagana Jan Čaloun. Začne 1. května a spolupracovat bude s novým ekonomickým jednatelem Jaromírem Holíkem.

Hokejový klub řeší finance. Kvůli pandemii koronaviru přišel o tajemného sponzora, který měl navýšit rozpočet klubu na 20 milionů. Dosud klub hospodařil s částkou 14,5 milionu korun a to podle bývalého ekonomického jednatele Jiřího Zdvořáčka není udržitelné. Padla i varianta, že klub půjde do druhé ligy.

Nový sportovní jednatel Jan Čaloun, který ve Slovanu trénuje mládež a je i jednoprocentním vlastníkem, se s pádem smířit nechce.

„Problémy máme jako každý jiný. Nikdo teď neví, co bude. Rozhodně nepadlo to, že klub půjde do druhé ligy. Vše je otevřené. Uděláme pro to vše, aby 1. liga v Ústí nad Labem zůstala,“ řekl Jan Čaloun s tím, že dopady odchodu klubu do druhé ligy by byly špatné pro hokej v Ústí nad Labem. Do 1. ligy se musí kluby přihlásit během května, do té doby budou fanoušci v nejistotě, v jaké soutěži se klub nakonec objeví.

Post sportovního jednatele prvoligového áčka opustil během sezony Vladimír Evan a na funkci ekonomického jednatele rezignoval Jiří Zdvořáček.

 


  •  

Napište první komentář

Přidat komentář

Váš e-mail nebude zobrazen veřejně.


*