UFO představilo kandidáty do komunálních voleb i do Senátu

  •  

Kandidáty Ústeckého fóra občanů (UFO) vede do podzimních komunálních voleb v Ústí nad Labem Petr Křivan. Vyplynulo to z dnešní tiskové konference hnutí. Devětatřicetiletý zastupitel, podnikatel a projektový manažer je rodilý Ústečan a do komunální politiky vstoupil před pěti lety.

„Vždy jsem byl patriot rozhodnutý pomáhat svému městu. Nechtěl jsem jen kritizovat jeho stav nebo nefunkční regionální politiku velkých stran, proto jsem před pěti lety do regionální politiky vstoupil a chci se jeho rozvoji věnovat ještě více,“ řekl během tiskové konference Křivan.

Lídrem kandidátky Ústeckého fóra občanů pro centrální obvod se stala zástupkyně ředitele základní školy Lucie Gerychová, pro obvod Neštěmice je na prvním místě kandidátky ředitel střední školy Jaroslav Mareš, kandidátku na Severní Terase vede její místostarosta a zastupitel Pavel Dufek. Věra Nechybová je číslo jedna střekovské kandidátky a zároveň bude za Ústecké fórum občanů usilovat o post senátorky.

Bývalá ústecká primátorka a náměstkyně primátora Věra Nechybová chce v horní komoře Parlamentu vystřídat Jaroslava Doubravu. „Obyvatelé Ústecka, stejně jako celé naší země, řeší zásadní otázky. Šílenou inflaci, drahý benzín, plyn, elektřinu, potraviny nebo služby. Vláda příliš váhá a možná čeká, že si lidi nějak poradí. Jsem na straně těch, kteří už jsou na hraně propasti a nemají zastání,“ uvedla Věra Nechybová s tím, že by se v horní komoře parlamentu ráda věnovala třem oblastem – spravedlivé dávky sociální podpory, problémy seniorů a rozvoj měst a obcí.

Kromě Věry Nechybové se bude o hlasy voličů z Ústecka v letošních senátních volbách ucházet například i historik a zastupitel Martin Krsek. Ten oznámil svou kandidaturu do Senátu za hnutí Senátor 21. Dále ředitel gymnázia Alfréd Dytrt za TOP 09. O kandidaturu chce usilovat i rektor Univerzity Jana Evangelisty Purkyně Martin Balej. Komunistickým kandidátem by měl být zastupitel neštěmického obvodu Miloslav Buldra. Nynější senátor Jaroslav Doubrava zatím nepotvrdil, zda bude znovu kandidovat.


  •  

Napište první komentář

Přidat komentář

Váš e-mail nebude zobrazen veřejně.


*