UFO vyloučilo Nechybovou a Dufka

  •  

Rozhodnutí Věry Nechybové, podpořit nově vzniklou vládu na ústeckém magistrátu a přijmout funkci náměstkyně primátora, má dohru. Ústecké fórum občanů (UFO) ji nyní vyloučilo ze svých řad. Rozhodnutí o vyloučení Věry Nechybové bylo jasné hned po situaci z ustavujícího zasedání zastupitelstva. „Přímo během jednání zastupitelstva se bez našeho vědomí a bez jakéhokoli studu připojila k novému vedení. Vyměnila tak důvěru svých, dnes již bývalých kolegů i voličů za placené místečko na magistrátu. Hnutí i jeho členové nemají s tímto krokem nic společného a jde o soukromé rozhodnutí Věry Nechybové. Rádi bychom také znovu ubezpečili veřejnost, že jsme o tomto jejím rozhodnutí dopředu nevěděli,” říká zastupitel za UFO Petr Křivan.

Kromě Nechybové předsednictvo následně vyloučilo i Pavla Dufka. „Důvod jeho vyloučení je jednoznačný. Bez jakéhokoliv projednání v našem hnutí přijal práci jako asistent Věry Nechybové. Pavel Dufek stejně jako Věra Nechybová zneužili značku našeho hnutí pro vlastní prospěch a oba dva to museli vědět a plánovat již před jednáním zastupitelstva města. Jako UFO se od tohoto politického prospěchářství rezolutně distancujeme,” uvádí místopředseda hnutí UFO Martin Prachař.

Hnutí UFO současně také vyzývá Věru Nechybovou, aby vrátila finanční prostředky, které za ni hnutí UFO v rámci předvolební kampaně investovalo. „Připomenu, že ani Věra Nechybová, ani pan Dufek nebyli u začátku našeho hnutí UFO, vzali jsme je mezi sebe po rozpadu ANO. Díky nám se stala primátorkou a následně náměstkyní. Tři roky jsem jí kryl záda jako náměstek, když o chodu města vůbec nic nevěděla, jezdili jsme společně na dovolenou a přátelili se jako rodiny. Již jsem se z toho zklamání po týdnu dostal, je to další ponaučení o výběru lidí a věřím, že se to snad již nikdy nestane. Bezpáteřní lidé existují, osobně mě před ní varovalo mnoho lidí, ale já tomu nevěřil. Teď bych jí rád vzkázal, ať se s tímto podrazem srovná hlavně sama, já bych tedy chodil kanály a nemohl se nikomu podívat do očí. Po tom všem nevěřím, že by si ji dal na kandidátku na další volby jakýkoli další subjekt,“ říká předseda hnutí UFO Jiří Madar.

Ústí nad Labem tak vede vítězné ANO v čele s primátorem Petrem Nedvědickým spolu s SPD a dvěma přeběhlíky. Vedle uvolněné náměstkyně Věry Nechybové z Ústeckého fóra občanů, tak ještě Pavel Tošovský z ODS, který se stal uvolněným radním. Oba tak mají nárok na plný plat. I pro ODS bylo Tošovského rozhodnutí překvapením a ihned po jednání ustavujícího zastupitelstva, ho vedení strany vyzvalo k ukončení členství ve straně a složení mandátu. Tošovský členství ukončil, ale mandát si ponechal.


  •  

Napište první komentář

Přidat komentář

Váš e-mail nebude zobrazen veřejně.


*