UJEP má nového profesora, stal se jím děkan pedagogické fakulty

Foto: Jiří Škoda, archiv UJEP
  •  

Děkan pedagogické fakulty ústecké univerzity Jiří Škoda byl jmenován profesorem. V Bratislavě v Prezidentském paláci mu profesorský dekret předal slovenský prezident Andrej Kiska.

„Gratuluji panu děkanovi k získání profesorské hodnosti. Jsem rád, že ve své akademické dráze dosáhl na metu nejvyšší, což odráží kvalitu jeho vědecké i pedagogické práce. Zároveň mě těší, že se jedná za poslední rok již o čtvrtého nového profesora UJEP a navíc v mladém věku, “ říká rektor univerzity Martin Balej.

Profesorský titul je nejvyšší akademická hodnost. Je udělována významným osobnostem, které ve vědecké a tvůrčí prací dosáhly v jednotlivých oborech významných výsledků v mezinárodním kontextu. Jiří Škoda se stal profesorem v oboru pedagogika.

Mezi kolegy i studenty oblíbený „novopečený“ profesor je známý také svým neotřelým smyslem pro humor, proto asi nikoho nepřekvapí, když na otázku: „Jaká byla cesta za profesorským titulem?“ odpovídá, že dobrodružná, protože tou je každá cesta po D1.

„Profesorského titulu si velice vážím. Přijímám ho s pokorou a jako závazek k tomu neustrnout ve své práci v předávání svých poznatků a zkušeností další generaci učitelů a jiných pedagogických pracovníků,“ přechází do vážné polohy Jiří Škoda.

 


  •  

Napište první komentář

Přidat komentář

Váš e-mail nebude zobrazen veřejně.


*