UJEP s přespolním během u vypáleného věžáku končí, příští rok se poběží jinde

  •  

Ve středu 20. října se uskutečnil už 16. ročník Přespolního běhu UJEP. Zájemců o medaile bylo dost, hosty ve sportovních převlecích vítal ředitel akce Martin Nosek, role sportovního moderátora se zhostil David Cihlář, startovní pistoli měl v ruce pamětník prvního ročníku v roce 2006 Ladislav Valter, mezi diváky byl i rektor UJEP Martin Balej.

V 15:00 na vyznačenou trať vyběhli školáci, následovali jejich starší kamarádi a dorostenci. Hlavní závod žen sliboval detektivní zápletku, startovní čísla navlékly nejlepší běžkyně Ústí nad Labem Zuzana Rusínová – Kotěšovcová a Jarmila Halířová – Sobecká. Tři kola kroužily obě sportovkyně zeleným areálem, v závěru měla více sil učitelka Zuzana. Závod mužů vyhrál Petr Zuda, ale soupeři na startovní čáře naháněli hrůzu. Skvělý pětibojař, zkušený znalec orientačních běhů, trénovaný fotbalista, triatlonista, atlet atd. Mužský závod měřil 4 km, ženy běžely 3 km.

Po sportovní stránce akce neměla chybu, nepořádek v parku a hlavně kolem vypáleného věžáku vyrážel dech. Člověk nechápe, jak je možné postavit nový sportovní areál vedle vybydleného domu, kde bezdomovcům dělají společnost hladové krysy. Velká škoda! Tenhle kopec by si zasloužil lepší využití.

Miroslav Vlach


  •  

Napište první komentář

Přidat komentář

Váš e-mail nebude zobrazen veřejně.


*