UJEP vládne severu

zdroj: UJEP
  •  

Přesně před týdnem se hrál historicky první souboj „O krále severu“ mezi Technickou univerzitou v Liberci a Univerzitou J. E. Purkyně v Ústí nad Labem. Studenti obou univerzit změřili své síly v ledním hokeji. Souboj obou univerzit se odehrál na libereckém území v HomeCredit Aréně před bezmála 1 300 diváky.

Oba týmy se poctivě připravily na tento prestižní souboj, jehož myšlenka vznikla před dvěma lety a první duel se měl odehrát loni v listopadu. Bohužel, epidemiologická situace souboj zastavila a odsunula ho až na úterý 16. listopadu 2021. Toto čekání však nijak neubralo na prestiži, atmosféře a kvalitě hry. Byly vidět pěkné individuální akce na obou stranách, bleskové zákroky brankářů, souboj okořenilo i několik šarvátek a samozřejmě i branky, kterých nakonec padlo celkem 10. Na konci utkání byl šťastnější tým UJEP, který zvítězil 6:4, a díky tomu se tak UJEP ujala vlády nad severem Čech.

„Již před rokem jsem se na souboj O krále severu moc těšil a jeho zrušení mě mrzelo. Na druhou stranu jsem v průběhu roku viděl, jak se náš tým poctivě připravuje, a tak se dá říci, že roční odklad tohoto prestižního souboje nám prospěl. Jsem na naše borce hrdý a děkuji jim, že na ledě, pro UJEP, nechali i poslední síly,“ říká s potěšením rektor Martin Balej.

Dnes byl souboj a jeho dozvuky opět připomenut v podobě oficiální návštěvy asistentů kapitána týmu UJEP v poradě vedení univerzity, kde oba hráči, Martin Kuchař a Hanuš Petržílka, předali vítězný pohár statutární zástupkyni rektora Aleně Chvátalové, a symbolicky tak potvrdili vládu nad severem Čech.

„Jsme ještě plní emocí, bylo to utkání, které jsme si užili, a jsem rád, že jsme zvítězili. Hrozně moc chci poděkovat našim fanouškům z řad studentů i našich příznivců, kteří dorazili fandit do Liberce, určitě nás to hodně nakoplo a i jim díky za to, že jsme mohli po zápase zdvihnout vítězně pohár nad hlavu,“ říká útočník Martin Kuchař.

Jeho kolega a obránce Hanuš Petržílka dodává: „Hrát v takové aréně před tolika fanoušky je sen každého hokejisty. Jsem velmi rád, že jsme takto mohli reprezentovat naší UJEP, a tímto chci moc poděkovat všem našim učitelům a akademickým pracovníkům, kteří nám vycházejí vstříc a umožňují nám trénovat a hrát s hrdostí za UJEP. Všichni hráči si toho velmi vážíme.“

Tým UJEP byl sestaven z hráčů, kteří hrají univerzitní ligu ledního hokeje pod hlavičkou HC NORTH WINGS Ústí nad Labem. Souboj byl tedy zpestřením probíhající soutěže. V současné době se hráči již opět naplno věnují ligovým povinnostem.

Souboj O krále severu sledovali i hráči místního extraligového týmu HC Bílí Tygři Liberec. Po utkání brankář tohoto týmu, Jarda Pavelka, osobně pozval a provedl brankáře týmu UJEP Dominika Gerstnera zázemím Bílých Tygrů jako pochvalu za předvedený výkon a motivaci do dalších utkání.

„Pro kluky to byl velký zážitek, souboj měl parametry extraligového utkání a navíc s příchutí vítězství, což v hráčích zanechalo velmi silný dojem. Jsem hrdý na každého jednotlivého hráče a současně pyšný na celý tým, jak příkladně reprezentoval UJEP v tomto souboji. Sami hráči si např. rozhodli, že pojedou na utkání v oblecích, po vzoru hráčů v nejvyšších hokejových soutěžích, což ještě umocnilo dojem z celého souboje,“ uzavírá docent Martin Novák, který je manažerem týmu. Odvetný souboj bude hostit tentokrát UJEP na domácím hřišti. Termín je plánován na letní semestr 2021.


  •  

Napište první komentář

Přidat komentář

Váš e-mail nebude zobrazen veřejně.


*