Unikátní operace. Pacientovi v ústecké nemocnici vyměnili stehenní kost za titanovou

  •  

Další unikátní operaci provedli lékaři Masarykovy nemocnice. Pacientovi nahradili stehenní kost titanovým implantátem, včetně kolenního a kyčelního kloubu. Výkon patří mezi nejrozsáhlejší ortopedické operace a zatím jich bylo ve střední Evropě provedeno jen několik málo.

„Ve chvíli, kdy pacient vyhledal naše pracoviště, měl za sebou již mnoho revizních výkonů na endoprotéze kyčelního kloubu. Vzhledem k rozsáhlé destrukci struktury stehenní kosti se stal jeho stav postupně téměř neřešitelný,“ uvedl přednosta ortopedické kliniky Tomáš Novotný a dodal, že tým lékařů se rozhodl u pacienta využít nejmodernějších možností, které současný technologický pokrok nabízí, a které jsme pacientovi mohli nabídnout.

„Po odstranění předchozího implantátu a zaléčení zbylého skeletu stehenní kosti jsme pacientovi implantovali rozsáhlou revizní endoprotézu, která nahradila defekt pánve, kyčelní kloub, destruovanou stehenní kost a kolenní kloub,“ dodal přednosta ortopedické kliniky.

Pacient se po této rozsáhlé operaci zotavil dobře a po další špičkové léčbě na Rehabilitačním oddělení ústecké Masarykovy nemocnice byl propuštěn do domácího ošetřování. V současné době chodí samostatně o francouzských holích a je v dobré kondici.


  •  

Napište první komentář

Přidat komentář

Váš e-mail nebude zobrazen veřejně.


*