Univerzita spolupracuje s teplickými fotbalisty

  •  

Fotbalový klub FK Teplice bude spolupracovat s ústeckou Univerzitu Jana Evangelisty Purkyně na tréninku hráčů, jejich zdravotním testování a v marketinku.

Počítá s tím smlouva, kterou podepsali předseda představenstva klubu Pavel Šedlbauer a rektor Martin Balej. Klub bude moci využít moderních přístrojů ke zjišťování stavu hráčů, jejich schopností a navrhnout jejich zlepšení. „Viděl jsem podobné testování v Ajaxu Amsterodam a jsme velmi rádi, že podobné přístroje má i ústecké univerzita,“ uvedl sportovní ředitel Jan Skýpala. Výsledky testů mohou doplnit práci trenérů.

Spolupráci si pochvaluje i rektor, podle kterého je to přínos i pro studenty. Navíc univerzita bude plnit prospěšnou věc a ne jen vzdělávat studenty nebo vytvářet vědeckou činnost. „Jako bývalého aktivního fotbalového hráče mě kroky přirozeně vedly k navázání spolupráce s fotbalovým klubem, který v našem Ústeckém kraji patří k těm nejlepším sportovním klubům vůbec,“ řekl.

Klub by rád spolupráci rozšířil i o vzdělávání hráčů. „Rádi bychom jim poskytli podmínky pro jejich budoucnost, až skončí jejich fotbalová kariéra,“ vysvětlil Pavel Šedlbauer.


  •  

Napište první komentář

Přidat komentář

Váš e-mail nebude zobrazen veřejně.


*